نیمکت خاص و گلدان چوب و فلز  در حیاط ویلای لاکچری

طراحی و ساخت مصنوعات فضای باز

مجموع امتیازات

مبلمان باغی نوعی از مبلمان است که مخصوص فضای باز طراحی و ساخت می شود. در انگلیسی به مبلمان باغی مبلمان پاسیو نیز می گویند اما در ایران به مبلمان فضای باز و مبلمان ویلایی و مبلمان حصیری نیز شناخته می شوند. از این جنس مبلمان معمولا برای باغ، حیاط، بالکن و ایوان و تراس، آشپزخانه، ویلا، رستوران و در همه محیط های فضای باز می توان استفاده کرد.

طراحی و ساخت مصنوعات فضای باز
طراحی و ساخت مصنوعات فضای باز
خانه حیوان هپی با استفاده از متریال ترمووود و فلز در کارخانه کینگ وود ساخته شده است . این محصول را می توان در فضا های باز و دلاخلی به کار برد.
خانه حیون ویتا ، پیشنهادی جذاب و زیبا برای حیوانات خانگی شماست . این خانه حیوان با استفاده از متریال ترموود و فلز ساخته شده است و مناسب لنداسکیپ و محوطه باز می باشد .
فلاورباکس حنا با استفاده از متریال چوب ترمو و فلز توسط استودیو معاصر طراحی  شده و توسط کارگاه کینگ وود اجرا شده است
گرینوال آمازون ی گرین وال پرتابل و اتوماتیک است که توسط استودیو معاصر طراحی و توسط کینگ وود اجرا شده است .
استند ورتیکال استندی مدرن و جذاب است که علارغم ظرافت و زیبایی منحصر به فرد خود مناسب فضا های مرطوب و خارجی نیز می باشد .
نیمکت چوب و فلز تویین انتخابی زیبا و مطمئن برای فضای تراس و روف گاردن شماست .

مصنوعات فضای باز / مبلمان فضای باز

امروزه با توجه به نوع زندگی شهری و دوری از طبیعت و زندگی های آپارتمانی ، انسان نیاز به آرامش و آسایش را بیشتر احساس می کند. بنابراین کم کم معماران شروع به استفاده بهتر و مفیدتر از هرگونه فضای باز قابل استفاده در محیط زندگی کردند. این فضای باز که قبلاً صرفاً به حیاط و باغ اطلاق می شد ، امروزه شامل انواع محیط ها هستند و پاسیو ها و تراس ها هم در طراحی فضای باز مورد توجه واقع شدند. همه این فضاها آماده می شوند تا محیطی متفاوت و مناسب برای دورهمی ها و معاشرت های دوستانه و خانوادگی شوند و همان آرامشی که انسان به دنبال آن است را در دسترس داشته باشد. این مناسب سازی شدن با اقداماتی مانند کف سازی زیبا و راحت ، داشتن سایه بان و سپس چیدمان مبلمان فضای باز انجام می شود.

مصنوعات فضای باز یا مبلمان فضای باز چیست ؟

مبلمان باغی ، مبلمان ویلایی ، مبلمان پاسیو یا مبلمان outdoor  نام هایی هستند که به مصنوعات مخصوص فضای باز اطلاق می شوند. منظور از مصنوعات فضای باز ، انواع مبلمانی هستند که برای فضاهایی مانند حیاط ، باغ ، بام ، پاسیو ، تراس ، ایوان و بالکن و کلاً در همه محیط های فضای باز استفاده می شوند.
مبلمان فضای باز شامل چه گروه مصنوعاتی هستند؟
انواع مبلمان فضای باز شامل موارد زیر است:
- مبلمان راحتی
- میز پذیرایی
- میز ناهارخوری و صندلی
- نیمکت و نشیمن
- فلاورباکس
- گرین وال
- باربیکیو
- فایرپیت
- سطل زباله
- خانه حیوانات

خصوصیات مبلمان فضای باز چیست ؟

در ساخت و تولید مبلمان فضای باز از متریال هایی استفاده می شود مقاومت بالایی در برابر شرایط مختلف جوی و آب و هوایی دارند. با توجه به استفاده این مصنوعات در فضای باز داشتن خصوصیاتی زیر الزامی است:
- ضدآب بودن و مقاومت در برابر رطوبت
- مقاومت در برابر ضربه
- مقاومت در برابر نورآفتاب
- مقاومت در برابر آتش یا کندسوز بودن
- مقاومت در برابر حشرات
- مقاومت در برابر پوسیدگی
- دارای قابلیت شستشو
- نگهداری آسان و کم هزینه
- قابلیت جابجایی

تفاوت مصنوعات و مبلمان فضای باز با مصنوعات داخلی چیست ؟

در ساخت و تولید مصنوعات فضای باز علاوه بر موضوع ویژگی متریال استفاده شده که در بالا توضیح داده شد ، موارد مهم دیگری نیز مطرح است.
باید بدانیم مصنوعات فضای باز از نظر تکنیک ساخت و نوع زیرسازی ها و متریال ها بسیار قوی تر و محکم تر و گاهی حتی سنگین تر از مبلمان فضای داخلی می باشند. همین امر باعث می شود تا به طور کلی ظرافت هایی که در مبلمان داخلی وجود دارد را در مبلمان خارجی نبینیم. بنابراین قبل از خرید این گروه از مصنوعات باید به این موضوع واقف باشیم.
ساخت مصنوعات فضای باز به این صورت است که ابتدا باید استراکچر و زیرسازی مصنوع آماده شود. استراکچر اولیه و سازه آن ها عموماً آهن یا آلومینیوم است که بسته به نوع مصنوع و طراحی آن انتخاب می شود. این سازه های فلزی پوشش رنگ کوره ای‌ الکترواستاتیک می شوند تا در فضای باز آسیبی به آن ها وارد نشود. سپس پوشش نهایی روی کار سوار می شود. 

انواع متریال های مناسب برای پوشش مبلمان فضای باز

به جز مبلمانی که کلاً به صورت پلاستیکی ساخته می شوند و سازگار با محیط زیست نبوده و طول عمر کوتاه تری دارند ، برای مصنوعاتی که در بالا عنوان کردیم و سازه فلزی آن آماده شده است ، انواع مختلفی از پوشش ها را استفاده می کنیم که بسته به طراحی محصول انتخاب می شوند:


1.    ترمووود ، که از بهترین پوشش ها برای مصنوعات و مبلمان فضای باز است. زیرا زیبایی و داشتن حس گرمای چوب همان چیزی است که افراد برای داشتن آرامش در فضای مورد نظر و زیبایی آن فضا به آن نیاز دارند. علاوه بر این سبکی متریال و مقاومت آن در فضای باز نکته مهمی در انتخاب آن است. نکته مهم این است که خود متریال ترمووود به عنوان یک متریال با عمر طولانی مطرح است و فقط نیاز است تا هر چند سال یکبار رنگ آمیزی روی آن تجدید شود که موضوع نگهداری در کلیه مصنوعات فضای باز مطرح است. علاوه بر آن با انتخاب پوشش رنگ مناسب و باکیفیت می توان این زمان را بسیار طولانی تر کرد.

2.    چوب پلاست ، که می تواند به عنوان پوشش استفاده شود زیرا این متریال هم در فضای باز مقاومت بسیار بالایی دارد و متریالی با عمر بسیار طولانی است ، اما باید این نکته را لحاظ کرد که این متریال ظرافت کارهای ترمووود را ندارد و علاوه بر آن چه در بخش سازه فلزی و چه در بخش پوشش متریال نهایی ، بسیار سنگین تر است. کیفیت چوب پلاست انتخابی در این نوع کارها اهمیت زیادی دارد.

3.    حصیری ، که معمولاً با کیفیت های متنوعی موجود است و در انتخاب و خرید آن ها باید با شناخت و دقت عمل کنید. ضدآب هستند اما رنگ پریدگی و پوسته پوسته شدن در آن ها بسیار شایع تر است. قابلیت رنگ پذیری بعد از مرور زمان را ندارند و در صورت پارگی قابل ترمیم جزیی نبوده و باید کل کار یا بخشی از آن تعویض شود. تنوع در طرح در این کارها بسیار است.

نکات مهم در خرید مبلمان فضای باز

با توجه به رشد فرهنگ زندگی فضای باز و نیاز به خرید مبلمان ، چند نکته کلیدی را خدمت شما عرض می کنیم:
•    متراژ و ابعاد فضای مورد نظر بسیار مهم است. بنابراین صرفاً با دیدن عکس های زیبا در اینترنت اقدام به خرید نکرده و ویژگی ها و ابعاد فضای خود را بسنجید. زیرا هر نوع مبلمانی مناسب هر نوع فضایی نیست.
•    همان گونه در فضای داخلی برای خرید مبلمان ، ویژگی های مثل طرح و رنگ و هارمونی کلی وسایل در منزل و سبک معماری مورد علاقه را لحاظ می کنیم ، این نکات در فضای باز هم بسیار مهم است و بهتر است نوع مبلمان های انتخابی یکدست و با یک سبک مشخص انتخاب شوند.
•    نیازها و خواسته ها در فضای مورد نظر بسیار حائز اهمیت است. قبل از خرید مبلمان باید کاملا ً سبک و استایل زندگی خود را تحلیل کنید و بدانید برای چه مصارفی و چه نوع افرادی و چه موقعیت زمانی ، در حال چیدمان آن فضا هستید. هر خانواده ای نیازهای مخصوص خود را دارد و نمی شود یک نسخه کلی برای همه صادر کرد. نیازها و خواسته های خانواده خود را به خوبی بشناسید و سپس اقدام به خرید کنید.
•    کیفیت مصنوع و مبلمان موضوعی است که همیشه در انتخاب تعیین کننده است. مبلمان فضای باز برای مدت زمان قابل قبول و طولانی خرید می شوند و با توجه به این که مبلمان در فضای باز بیشتر شامل فرسایش و استهلاک می شوند ، بنابراین به کیفیت مصنوعات بسیار دقت کنید. وگرنه عملاً پول خود را دور ریخته اید و سال به سال باید در فکر تغییرات باشید. مثلاً مبلمان پلاستیکی معمولاً خیلی زود ظاهر اولیه خود را از دست داده و زودتر شکسته و خراب می شوند. به علاوه این که زیبایی و خلاقیت در طراحی و ساخت مبلمان زیبایی فضا را دوچندان کرده و شما یک فضای منحصر به فرد خواهید داشت.
•    صرفاً با توجه به عکس های ارائه شده خرید نکنید ، زیرا متاسفانه ممکن است عکس ها برداشته شده از سایر سایت ها یا فضای اینترنت باشد. بنابراین حتماً از تولیدکننده های معتبر خرید کنید که از اصالت جنس مطمئن باشید و بدانید که آن شرکت توانایی دادن خدمات پس از فروش و ضمانت کالای خود در مدت معقول را به عهده می گیرد.
•    قیمت مبلمان مورد نظر خود را بررسی و مقایسه کنید. شما قرار نیست یک مبلمان ارزان بخرید که هر سال باید به فکر تعویض یا تعمیر آن باشید. در ضمن هم قرار نیست که شما مبلمانی با قیمت گزاف و غیرمعمول خریداری کنید. بنابراین قبل از خرید ابتدا موارد ذکر شده در آیتم های بالا را به خوبی بسنجید ، وقتی به نتیجه نهایی رسیدید ، تولید کننده مناسب را پیدا کنید و محصولی را بخرید که با توجه به کیفیت ارائه شده بهترین قیمت و بهترین خدمات را دارد.

معاصر و مصنوعات فضای باز

استودیو طراحی و ساخت معاصر ، به پشتوانه تخصص و تلاش چند ساله خود در این عرصه ، به صورت حرفه ای به طراحی مبلمان های فضای باز پرداخته است. آنچه اهمیت ویژه ای برای ما دارد ، تجربه کاربری متفاوت است. به همین دلیل است که در استودیو معاصر، هر آبجکت با داستانی متفاوت و خاص خلق می شود. 
بخش مهمی از طراحی لنداسکیپ ، وابسته به طراحی آبجکت هاییست که در آن حضور دارند ، نیمکت ها ، فلاورباکس ها و آبجکت های دیگر بخشی جدا از محوطه سازی نیستند . همین امر موجب شد تا ما ، در استودیو معاصر ، به طراحی مدرن ترین محصولات فضای باز بپردازیم. 
طراحی این محصولات در استودیو معاصر و تولید آن در کارخانه کینگ وود اتفاق می افتد.

خرید اینترنتی مبلمان فضای باز از معاصرشاپ

معاصرشاپ به عنوان تنها مرجع تخصصی محصولات فضای باز ، آمادگی ارائه مصنوعات با بالاترین کیفیت را به شما عزیزان دارد. پشتوانه تخصصی معاصرشاپ ، وجود استودیو معاصر به عنوان طراح است که همگی اعضای آن معمار و طراح هستند و با اصول این کار به بهترین نحو آشنایی دارند و مانند یک دوست و همراه در تمام امور مشاوره کنار شما هستند ، حتی اگر تصمیم گیری و طراحی فضا یا چیدمان مبلمان برای شما سخت باشد ، استودیو معاصر کنار شماست تا بهترین طرح را در اختیار شما قرار دهد. مصنوعات طراحی شده در استودیو معاصر ، سپس در شرکت کینگ وود ساخته و تولید می شود که تمام همت و تلاشش بر تولید مصنوعاتی با بالاترین کیفیت ممکن و ارائه خدمات عالی و پاسخگویی به مشتری است و همکاران بخش فروش در کلیه مراحل کار از زمان سفارش کالا تا تحویل نهایی کالا و بعدتر چنانچه که نیاز به حضور کارشناسان بخش خدمات داشته باشید ، در کنار شما هستند. بنابراین از شما دعوت می کنیم تا با معاصرشاپ آشنا شوید و عضوی از این خانواده شوید. 

 

استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .

 

 

طراحی و ساخت مصنوعات فضای باز

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات