معماری داخلی ، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
مجموع امتیازات

معماری داخلی حلقه اتصال میان معماری و طراحی داخلی است. این رشته همانند معماری با ساختمان و اجزا وعناصر سازنده آن سرو کار دارد و از طرفی مانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تاکید می کند. بسته به کاربری تعریف شده و یا خواسته شده بنا ...

معماری داخلی ، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
معماری داخلی ، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

معماری و طراحی داخلی به سبک معاصر 

استودیو معاصر ، همانطور که از نامش پیداست ، همواره سعی نموده است تا بروز ترین های دنیای معماری را چه در حوزه ی معماری خارجی یا outdoor architecture و چه در فضا های داخلی یا interior architetcure ارائه دهد . ما همواره بر این باور بوده ایم که معماری فضا به معنای خلق تجربه ای متفاوت برای کاربران پروژه است و از این رو در هر پروژه چه در مقیاس های کوچک و چه در مقیاس های بزرگ ، چه خارجی و چه داخلی کوشیده ایم تا تجربه ای نو ، خاص و ویژه را به کاربران هدیه کنیم . 

در سال های اخیر ، توجه به معماری داخلی به شدت افزایش یافته است ، کاربران بیش از پیش به ارزش معماری فضای داخلی پی برده اند و از متخصصان این حوزه کمک میگیرند تا فضایی متفاوت و خاص را خلق کنند . البته شاید سه واژه معماری داخلی ، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی شما را گیج کرده باشد . اما جای نگرانی نیست در این بخش به اختصار به هر یک میپردازیم اما نهایتا توصیه میکنیم برای درک بهتر تفاوت بین این سه واژه مقاله ی تخصصی هزار توی معماری داخلی را مطالعه کنید . 

معماری داخلی در ویکی پدیا اینگونه تعریف شده است :« طراحی فضایی است که توسط مرزهای ساختمانی ساخته شده‌است. همچنین می‌تواند طراحی نخستین نقشه برای استفاده، طراحی تجدی برای تغییر دادن طرح، یا تجدید نظر کردن در مورد طرح و استفاده‌های مطابق نیاز نیز باشد.» معماری داخلی یا interior architecture حوزه ای مشترک میان مهندسی ، هنر ، فلسفه ، روانشناسی و ... است . در واقع یک معمار داخلی در عین نظارت بر معماری کلی ساختمان ، بر معماری فضای داخل نیز نظارت می کند . 

جامعه طراحان داخلی آمریکا (ASID)” طراحی داخلی را اینگونه تعریف کرده‌اند:« متخصصی برای طراحی فضاهای داخلی ، با عملکرد و کارایی بالا که تخصص خود را از طریق آموزش‌های رسمی کسب کرده‌است.» معمار داخلی وظیفه دارد با هنر و دانش خود علاوه بر خلق فضایی با استاندارد های لازم بصری ، آرامش بخش و زیبا ، وظیفه دارد خواسته های کارفرما را به روشی درست برآورده کند . 
طراحان داخلی علاوه بر خلف فضایی کاربردی و جذاب ، توانایی دکوراسیون مبلمان داخلی را نیز دارند و از این رو می توان دکوراسیون داخلی را بخشی از طراحی داخلی دانست . 

معماری داخلی ، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات