لند اسکیپ نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب

مجموع امتیازات

این طراحی شامل روف گاردن ، فود کورت و محوطه سازی حیاط خلوت ساختمان تجاری شهر آفتاب می باشد ، برای مشاهده مطالب تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

لند اسکیپ نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب
لند اسکیپ نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب
لند اسکیپ نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب
لند اسکیپ نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب
لند اسکیپ نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب
لند اسکیپ نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب

این پروژه واقع در اتوبان قم ، نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب می باشد. ساختمان تجاری و پارکینگ طبقاتی جدیدی که در مجاورت ساختمان اصلی نمایشگاه شهر آفتاب در لول های مختلف طبقاتی واقع شده ، بخش هایی متعدد برای طراحی لند اسکیپ دارد .کانسپت پیشنهادی استودیو معاصر برای طراحی این مجموعه ی عظیم تلفیقی از طراحی ها بر اساس فصول سال (بهار ، تابستان ، پاییز ، زمستان) و استفاده از رنگ ، متریال و فرم هایی متناسب و در راستای این کانسپت بوده است . همواره سعی شده است تا فرم هر فضا در راستای کاربری آن قرار داشته باشد تا کاربر بتواند حضوری موثر و سیال در کلیه ی فضا های موجود پیدا کند و از طرفی اضافه کردن بافت گیاهی در لوکیشن این پروژه به افزایش کیفیت فضایی و گسترش محیط زیست نیز کمک کرده است .
در ادامه به شرح بخش به بخش پروژه می پردازیم :
در بالا ترین طبقه ی این مجموعه ، بام به عنوان عنصری موثر تحت عنوان روف گاردن طراحی شده است ، کانسپت این بخش با عنوان فصل بهار شکل دهنده ی روند طراحی و المان های به کار رفته در این روف گاردن مبنا قرار داده شده است . دو سری پله ما را از بخش تابستانه به این بخش می رساند ، سازه ی فلزی با پوشش تلفیقی چوب و شیشه در مرکز باغ بام و کاربری رستوران با دید به چهار وجه واقع شده است . مسیر آبنما در اطراف سازه ی مرکزی به حالت گردشی حرکت کرده و در نهایت وارد بخش داخلی سازه مرکزی می شود . دکه های مواد غذایی در چهار طرف سازه ی مرکزی جهت ارائه ی مواد غذایی پیش بینی شده اند .المان آب ، شیشه و کاشی ، استفاده از رنگ آبی و سبز همگی تاکید بر کانسپت فصل بهار دارند .


طبقه ی سوم این مجموعه واقع دربام ، شامل محوطه فود کورت می باشد و با عنوان کانسپت فصل تابستان طراحی گردیده است .
دو عدد رستوران اصلی در طرفین این بخش جانمایی شده اند و پرگولا های شطرنجی جهت چیدمان میز و صندلی دیده می شود . در بخش شمالی این طبقه آلاچیق های ترکیبی با سازه غشایی طراحی شده اند .
استفاده از رنگ زرد و متریال چوب به خوبی توانسته است گرمای تابستان را یادآور شود و تلفیق این گرمای فضا با سرسبزی بام نماد کاملی از فصل تابستان است .

 


این بخش حیاط خلوت ما بین ساختمان تجاری و پارکینگ طبقاتی در لول پیلوت مجموعه شهر آفتاب است که  در دو بخش و با کانسپت فصل پاییز انجام شده است .در کلیه ی فضا المان های لوور جهت ایجاد بازی نور و سایه تعبیه شده اند و فلاورباکس ها به صورت نقطه ای و پراکنده در فضا جاگذاری شده اند .نیمکت های در مسیری مارپیچ در لا به لای لوور ها تلفیق شده اند .رنگ نارنجی ، زرد و قرمز در همنشینی با چوب توانسته است تلفیقی فوق العاده و جذاب  را تولید کند و همواره تداعی گر فصل پاییز باشد .این بخش حیاط خلوت بین ساختمان تجاری و پارکینگ طبقاتی است . کانسپت این قسمت از مجموعه ، فصل زمستان است . استفاده از رنگ سفید ، متریال فلز و چوب پلاست سفید تداعی گر سرمای زمستان است .در کلیه ی فضا المان های لوورجهت ایجاد بازی نور و سایه تعبیه شده اند و فلاورباکس ها به صورت نقطه ای و پراکنده در فضا جاگذاری شده اند .نیمکت های در مسیری مارپیچ در لا به لای لوور ها تلفیق شده اند .استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .
 
 

مقالات مرتبط :
چوب پلاست چیست ؟
8 ویژگی باور نکردنی چوب پلاست
با این روش ها عمر چوب پلاستتان را ده برابر کنید 

 

 

لند اسکیپ نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات
shadi