5 راهکار اساسی برای افزایش بازدهی دورکاری در دوران کرونا

ویروس کرونا همچنان در سراسر جهان در حال گسترش است . و هر روز از کارکنان بیش تری خواسته می شود تا از خانه کار کنند . معماری و ساخت و ساز ، بیش از سایرین ، از همه گیری کرونا لطمه دیده اند . از لغو پرواز ها و به تعویق افتادن نمایشگاه ها گرفته تا تعطیلی های گسترده سراسری در کشور های مختلف . فرآیند انجام پروژه های معماری به طور اجتناب ناپذیر ی نیاز به محیط و ارتباط فیریکی دارد . اما با این حال از آنجا که دور کاری بیشتر خواهد شد در اینجا 5 روش پیشنهادی برای افزایش بهره وری معماران در حین قرنطینه ویروس کرونا ارئه می شود .


1. فضای محیط کار را در خانه بازآفرینی کنید
همانطور که CNN گزارش داده است : کار کردن در خانه مرز های کار و زندگی را محو می کند ، پس مهم است که یک فضای کاری کاملا متمایز و تخصصی را در خانه ایجاد کنید. شاید به خاطر راحتی های محیط خانگی دائما احساس سستی و بی حالی کنید . و برای عقب افتادن کار هایتان مضطرب شوید . پس سعی کنید همان محیط رسمی اداری را در خانه باز آفرینی کنید تا در وضعیت روانی و فیزیکی مناسبی برای کار قرار بگیرید .


2. زمان مشخصی برای کار کردن تعیین کنید 
با در هم تنیده شدن محیط کاری و خانگی تعیین بازه های زمانی برای پایان کار کردن دشوار می شود . پس برای جلوگیری از کار بیش از حد یا عدم صرف وقت کافی باید بازه های زمانی مشخصی را تعیین کنید تا علاوه بر رسیدگی به امور شخصی بتوانید تمرکزتان روی کار را حفظ کنید . همانطور که مجله Forbes india توصیه می کند : اطمینان حاصل کنید به اندازه کار میکنید و به یاد داشته باشید که باید در زمان مشخص مشغول کارتان شوید و در زمان مشخص از کار دست بکشید .

3.ارتباط با اعضای تیم خود را حفظ کنید 
ارتباط و شفافیت کار ها در تیم های کاری اهمیت بسیاری دارند اما وقتی از همکاران جدا می شوید حفظ این ارتباط چالش برانگیز خواهد بود . با این حال خوشبختانه اپلیکیشن هایی مثل skype و slack برای حفظ ارتباط بی وقفه رایگان در دسترس اند . جیمز ون کلمپر معماری برجسته نیویورکی می گوید : ما یک سیستم دقیق برای ثبت گزارش های کار های روزانه ایجاد کرده ایم از طریق نمایش این گزارش های به اعضای شرکت آنها احساس می کنند که چقدر مفید بوده اند و کار ها تا چه اندازه به جلو رفته است .

4.ارتباط با کارفرمایان را حفظ کنید
یکی از بزرگ ترین موانع برای دورکاری دشواری  های برقراری ارتباط با اشخاص ثالث نظیر کارفرمایان ، شرکت های همکار و پیمانکاران است . دیگر امکان گرد هم آمدن در سایت پروژه وجود ندارد . بنا بر این موفقیت پروژه ها به وسایل ارتباطی آنلاین وابسته می شود .  باید مهارت های استفاده از وسایل ویدئو کنفرانس (از جمله zoom)  را فرا بگیرید. 

5. بر روی سیستم های پرتابل و موبایل ورک استیشن سرمایه گذاری کنید
ظهور سیستم هایی مانند لپ تاپ و موبایل ورک استیشن ها با قدرت پردازش بالا عصری جدید را برای فریلنسر ها و دورکاران پدید آورده است . امکان استفاده از قدرت پردازش و گرافیک کامپیوتر های رومیزی (لپ تاپ) ، شرکت ها را در ابعادی به اندازه لپ تاپ های معمولی فراهم کرده است .


منبع : Arcitizer

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات