هوا کوه

.

.

Air mountain

در کارناوال oct phoenix flower  که در سال 2019 در چین اجرا شد یک پاویون ی چند منظوره با نام air mountain  رونمایی شد . معمار این اثر Zelin Huang که در 520 متر مربع طراحی شده ، که از فضای داخلی آن برای برگزاری کنسرت ، نمایش تیاتر و سخنرانی ها استفاده میشود وفرم بیرون آن قابلیت تفریحی مانند نشستن ، صعود ، بازی و استراحت برای عموم بازدید کنندگان دارد .

طراحی معماری این پروژه بر اساس دو تفکر اصلی شکل گرفته است: "هندسه میکرو اکولوژیکی" و "روابط چند بعدی، پدیده چند بعدی".
"هندسه میکرو اکولوژیکی" مفهوم فرایندی از تغییر شکل هندسی به فرم معماری نهایی بر پایه تکامل بر حسب تقاضای محیط زیست  و رویدادها است. هندسه ساختمان، با استفاده از پوشش دو لایه برای ایجاد عایق درونی برای جلوگیری از خروج صدا و سوراخ های جانبی به منظور و جابجایی هوا صورت گرفته است و تکامل فرم معماری در این سازه با ایده هماهنگی با  محیط زیست شکل گرفته است.

"روابط چند بعدی"مفهوم همجوشی و نفوذ را نشان می دهد در واقع این مفهوم را می رساند که معماری یک حجم صلب و خشک نیست بلکه فضایی استاتیک مبتنی بر ترکیبی همزمان از چند عنصر و چند تابع متفاوت است ترکیبی از معماری و محیط، همپوشانی از فعالیت های مختلف، همجوشی از حالت ها و رفتارهای مختلف و همبستگی بین انسان و طبیعت سبب ایجاد فرم معماری می گردند.

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات