مقالات

مجموعه مقالات استودیو معاصر، شامل چند گروه از مقالات حوزه عمومی خصوصی معماری و معماری منظر است . این مجموعه مقالات با هدف افزایش دانش عمومی در زمینه طراحی، دیزاین، اجرا و ساخت ، متریال ها، معماری و نوشته شده است .   

Abw  یا activity-based working  یکی از استراتژی های تجاری صرفه جو است . در این استراتژی کارمندان علاوه بر میز کار شخصی و ثابت خود ، فضا هایی را بر اساس نوع فعالیتشان در اختیار دارند . به طور مثال فضایی برای فعالیت های نیازمند به تمرکز ، فضایی برای جلسات حساس و تخصصی ، فضایی برای جلسات عمومی ، و فضا های دیگر که مبتنی بر نوع فعالیت کارمندان تعریف می شود . در این مقاله به بررسی چند محیط کار طراحی شده بر اساس abw  می پردازیم .

یکی از پرکاربرد ترین عناصر در انبار های ذخیره محصول فروشگاه ها ، پالت ها هستند . پس از دور ریختن کارکرد اولیه این پالت ها ، استفاده مجدد از پالت برای کاربرد های دیگر به شدت متداول است و این امر در کاهش تولید زباله های دور ریخته شده ، به ویژه به عنوان ماده اولیه برای ایجاد مبلمان و عرشه ها ، نقش به سزایی دارد.

طبق محاسبات شرکت ساختمانی ترنر، اگر اهرام ثلاثه امروز ساخته شود، رقمی در حدود 1.1 تا 1.3 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. البته تعجب برانگیز نیست، چرا که برای ساخت تاج محل ترامپ یا برج های دوقلو پتروناس نیز تقریبا همین مقدار هزینه شده است.

در این مقاله به بررسی نقش روف گاردن در زندگی انسان امروزی و چند ایده ی ناب روف گاردن می پردازیم.

در بیشتر ساختمان های حال حاضر فضای بام به فضایی بلااستفاده تبدیل شده و به حال خود رها شده است. این درحالیست که بام ساختمان با تبدیل شدن به یک روف گاردن زیبا میتواند ...

با نظرات خود با همراه شوید