پروفیل چوب پلاست در رنگهای مختلف

با این روش ها عمر چوب پلاستتان را ده برابر کنید

نگهداری از کفپوش های چوب پلاست در هر فضایی که نصب شده باشد آنقدر اهمیت دارد که گویی در حال انتخاب فرشی هستید که قرار نیست تا مدت‌ها آن را عوض کنید. به همین دلیل است که باید نهایت دقت را داشته باشید و روش‌های نگهداری از چوب پلاست را بیاموزید. در این مقاله معاصر 10 راهکار را به شما ارائه میکند که رعایت کردنشان باعث بالا بردن عمر پروفیل های چوب پلاست خواهد شد؛ رعایت این نکات ضروری و واجب است؛ اما اگر از کیفیت محصولی که تهیه کرده‌اید، مطمئن نیستید باید بیشتر مراقب باشید و به این روش‌ها متعهدتر بمانید.

چوب پلاست را به موقع تمیز کنید

همانطور که وقتی چیزی روی کفپوش ها دیوار پوش ها می‌ریزد باید به سرعت پاک شود؛ وضعیت چوب پلاستیک هم همین است. وقتی کفپوش یا دیوارپوش فضای داخلی یا خارجی از وود پلاست یا  پلی وود تهیه شده باشد و چیزی روی آن بریزد ؛ بهتر است در اولین فرصت پاک شود . ابتدا خیسی کفپوش را با استفاده از دستمال خشک برطرف کنید و سپس با استفاده از آب ولرم و برس نرم منطقه را پاک کنید. از شوینده‌ها تنها در صورتی استفاده کنید که مورد تایید شرکت تولید کننده باشند؛ در غیر این صورت ممکن است باعث تغییر رنگ آن ناحیه شوید. 
چوب پلاست دکووود را میتوانید با استفاده از شوینده های رقیق و آب بشویید ، بهتر است پیش از هر عملیاتی دفترچه راهنمای نگهداری چوب پلاست را مطالعه نمایید .

پیشگیری از بروز قارچ

اگر چوب پلاست را از تولید کنندگان معتبر تهیه کرده باشید، نباید نگران این مورد شوید؛ اما اگر از اعتبار شرکت سازنده مطمئن نیستید، احتمال اینکه محصولی تهیه کرده باشید که به قارچ‌ها فرصت رشد دهد، زیاد است. چوب پلاست اصل و با کیفیت علاوه بر اینکه عایق است، به قارچ‌ها و حشرات هم اجازه رشد نمی‌دهد؛ درست بر خلاف محصولات بی کیفیت. در صورتی که متوجه وجود کوچکترین قارچی شدید، ابدا فرصت را از دست ندهید و سریعا برای برطرف کردن آن دست به کار شوید؛ وگرنه خیلی زود به سایر بخش‌های کفپوش هم سرایت می‌کند و مجبور به هزینه بیشتر و دوباره خواهید شد.

سراغ استون و رنگ بر نروید

یکی از دلایل محبوبیت چوب پلاست تنوع رنگی آن است . برای نگهداری از رنگ کامپوزیت های چوب پلاست خود لازم است به هیچ وجه سراغ پاک کننده‌های قوی و رنگبر ها نروید. بعضی مشتری‌ها به اشتباه فکر می‌کنند می‌توانند از استون یا سفید کننده به عنوان یک حلال نسبتا رقیق استفاده کنند و لکه‌های مختلف، از جمله رنگ را از بین ببرند. این تصور اشتباه باعث می‌شود رنگ زیبای کفپوش شما به سرعت ازبین رود یا تغییر کند. برای پاک کردن هر لکه‌ای ابتدا به دفترچه راهنمای نگهداری چوب پلاست نگاه کنید و سپس با شرکت سازنده و ارائه دهنده خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

پاک کردن برف‌ها از تن کفپوش

کامپوزیت های نصب شده در بالکن ، بام و به طور کلی فضا های خارجی (out door) نسبت به کامپوزیت های نصب شده در فضای داخلی در معرض تغییرات آب و هوایی بیشتری است. یکی از این تغییرات آب و هوایی، بارش برف است. در صورتی که کامپوزیت های چوب پلاستیک شما زیر برف قرار گرفت؛ به هیچ وجه از پاروهایی با لبه تیز برای پاک کردن برف‌ها استفاده نکنید. در عوض سراغ پاروهایی با لبه پلاستیکی و نرم بروید. اگر چند روزی منزل نبودید و برف، سفت شده بود حتما از نمک یا کلسیم کلراید برای نرم کردن برف و سپس زدودن آن کمک بگیرید. استفاده از پاروهای تیز باعث می‌شود کفپوش وود پلاست زودتر خراب شود؛در‌حالی‌که در وضعیت نگهداری ایده‌آل این کفپوش می‌تواند به مدت حداقل سی سال برای شما کار کند.

پخت و پز روی وود پلاست؟

از مزایای متعدد وود پلاست این است که نسبت به آتش گرفتن مقاوم است؛ اما مثل هر محصول دیگری این محصول هم باید از شرکت معتبری تهیه شده باشد تا این مزیت را داشته باشد. بعضی انواع وود پلاست نسبت به حرارت ناشی از روغن و سایر مواد غذایی بسیار حساس هستند. بنابراین اگر روی تراسی با چوب پلاست باربکیو دارید یا حتی اجاق کوچکی قرار داده‌اید تا سرخ‌کردنی‌ها را روی بالکن انجام دهید، مراقب باشید روغن داغ روی کفپوش نریزد. استفاده از سینی زیر گریل هم به شدت توصیه می‌شود.

تمیز کردن حفره‌ها

در مورد کفپوش وود پلاست خارجی (out door) ، مثل کاور دور استخر ممکن است احتمال پوسیدگی وجود داشته باشد؛ به خصوص اگر اطراف استخر گیاه وجود داشته باشد و برگ این گیاهان داخل شیارهای کفپوش بیفتند. بهترین کار این است که اولا درزها را به خوبی بگیرید و ثانیا به بهداشت محیط و پاک کردن برگ‌ها و سایر موارد از سطح کفپوش بپردازید. این کارها هم سلامت محیط شما را بیشتر می‌کنند و هم دوام کفپوش را بالا می‌برند.

تمیزی به موقع چوب پلاست 

برای اینکه بتوانید دوام کفپوش چوب پلاستیک را بالا ببرید، بهتر است هر هفته حداقل یک بار آن را تمیز کنید. جارو و تمیز کردن منافذ و سپس استفاده از برس نم دار برای از بین بردن لکه‌ها به شدت توصیه می‌شود؛ مگر اینکه شرکت سازنده دستور العمل دیگری برای تمیز کردن کفپوش به شما داده باشد.

پایه‌ها را بپوشانید

موقعی که می‌خواهید مبلمان بخرید به فرم پایه‌ها دقت کنید. هر چقدر پایه میز و صندلی شما تیزتر باشد، احتمال آسیب دیدن پروفیل های چوب پلاست بیشتر می‌شود. به همین دلیل یا سراغ مبلمانی با پایه‌های گرد بروید یا از محافظ‌های پلاستیکی نرم استفاده کنید که زیر پایه‌ها قرار می‌گیرند؛ اما لیز نمی‌خورند.

به گیاهان اطراف چوب پلاست دقت کنید 

اگر از کفپوش وود پلاست در محوطه باز استفاده می‌کنید، احتمال رشد گیاهان از زیر این کفپوش و خراب شدنش وجود دارد. به همین دلیل لازم است بین فضای کفپوش و گیاهان حداقل یک متر فاصله باشد، تا اگر ریشه‌ها رشد کردند، مشکلی برای کفپوش شما ایجاد نشود.

 

سراغ معتبرترین‌ها بروید
طرز تهیه وود پلاستیک از کارخانه ای تا کارخانه دیگر متفاوت است؛ بعضی‌ شرکت ها این کار را طی یک مرحله انجام می‌دهند که منجر به پایین آمدن کیفیت محصول می‌شود. شرکت‌های معتبر تولید کننده چوب پلاست اما این کار را طی چند مرحله انجام می‌دهند؛ همین مسئله هم دوام محصول را بالا می‌برد و هم ویژگی‌های مثبت چوب پلاست را تقویت می‌کند؛ ویژگی‌هایی مثل مقاومت نسبت به خراشیدگی و رشد قارچ، عایق بودن نسبت به آتش و حرارت و غیره. پیشنهاد ما کمک گرفتن از استودیو معاصر در زمینه انتخاب چوب پلاست است که سال‌هاست در این زمینه  تجربه دارد و فعالیت می‌کند.

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات