طراحی کم هزینه: پروژه های شهری ساخته شده با پالت بازیافتی

یکی از پرکاربرد ترین عناصر در انبار های ذخیره محصول فروشگاه ها ، پالت ها هستند . پس از دور ریختن کارکرد اولیه این پالت ها ، استفاده مجدد از پالت برای کاربرد های دیگر به شدت متداول است و این امر در کاهش تولید زباله های دور ریخته شده ، به ویژه به عنوان ماده اولیه برای ایجاد مبلمان و عرشه ها ، نقش به سزایی دارد.با این وجود ، فراتر از آموزش های مبلمان برجسته DIY در یوتوب ، این سازه ها به عنوان عنصر اصلی در ساخت معماری موقت ، مانند غرفه های کوچک و تاسیسات شهری ، به عنوان اصلی ترین قابل استفاده هستند.

در حقیقت ، این قطعات کوچک را می توان جمع کرد و در روش ها و الگوهای مختلف استفاده کرد.با این تفاسیر ، ما 6 پروژه را انتخاب کرده ایم که از پالت ها به عنوان مواد اصلی ساختاری آنها استفاده شده است . در این 6 پروژه با هزینه کم توانسته اند امکانات بسیار خوبی را فراهم آورند .

غرفه ای از پالت های بازیافت شده / Archatartura آواتار

"این غرفه در یکی از باغ ویلا های رومانا ، انستیتوی فرهنگ آلمان در فلورانس ، ایتالیا واقع شده است. برای ساخت این غرفه از 100 مترمربع پالت پیش ساخته استفاده شده است و به وسیله ی آنها ساختار لوزی شکل به وجود آمد ه است که با غشای پی وی سی در سقف پوشیده شده است .

Urban Bloom / معماری AIM + MATTERS URBAN

" شهری را می توان پایدار دانست ، که عمدتا از مصالح بازیافتی تشکیل شده با شد ساخت یک فضای جمعی مدولار با استفاده از پالت های چوبی بازیافتی ، به ایجاد فضا های متنوع با استفاده از تغییر وضعیت پالت ها منجر می شود . در این مکان می توان جلسات گاه به گاه ، تاتر های روباز ، کلاس های کوچک و ... برگزار کرد .

رصدخانه موقت / BAG

وی گفت: "این سازه کوچک با استفاده از 120 پالت چوبی جدا شده (تخته های چوب ) و میخ ساخته شده است . این سازه با چیدمان گرد تخته های چوب به وجود آمده است .نمای این سازه همانند فضای داخلی اش توجه مخاطبان را جذب می کند .


غرفه موقت / دانشکده معماری اهروش

"9 دانش آموز از دانشکده معماری ارهوس ، یکی از دانشگاه های برجسته معماری دانمارک ، منطقه دانشگاه معمولی را با یک غرفه موقتی به یک مرکز اجتماعی فعال تبدیل کردند. در یک کارگاه سریع ده روزه ، دانشجویان با 420 پالت بازیافت شده ، غرفه را طراحی و ساختند.

غرفه پالت / پر کننده شکاف

آنچه این پروژه را به عنوان یک پروژه شاخص مطرح می کند ، استفاده از متریال پایدار است . این غرفه به عنوان یک مرکز اجتماع مردمی در فضای باز و همچنین یک باغ در وسط شهر فعالیت می کند.

پالت هاوس / شوترز آندریاس کلاوس + پیلز گرگور

"با وجود بسیاری از پروژه های پایدار و بازیافتی ، همیشه جالب است که پروژه ای را نشان دهیم که متریالی در آن متفاوت از کاربرد اصلی اش به کار رفته است  .عملکرد جدید پالت ها در این پروژه ، یک حس شگفت آور دلپذیر را از دید بیننده خصوصا در شب پدید می آورد .


 

منبع : سایت رسمی آرک دیلی
نویسنده : Matheus Pereira
ترجمه : تحریریه استودیو معاصر

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات