کاربرد چمن مصنوعی تزئینی در لنداسکیپ

با چمن مصنوعی تزئینی (عضو جدید محصولات استودیو معاصر) متفاوت از پیش ، آشنا شوید. چمن مصنوعی طی سالهای اخیر مسیر‌های زیاد و متنوعی را جهت بهبود در تولید محصولی کارا و با کیفیت طی کرده است و تولید کنندگان این محصول نیز شیوه‌های متعددی را تست کردند تا نزدیکترین گزینه به چمن طبیعی را تولید کنند. امروزه در حالی که هیچ کس هرگز فکرش را هم نمی‌کرد که چمن مصنوعی تزیینی با احساسی کاملاً طبیعی، بسیاری از چشم اندازها را تحت‌الشعاع زیبایی‌های خود قراردهند ، توانسته است نظر بسیاری از مخاطبان فضای سبز را به خودش جلب کند. جالب است بدانید این روند رو به رشد در چمن‌های مصنوعی تزئینی ، زیبایی‌های بصری بسیاری را در چشم اندازهای مسکونی، تجاری، باغ‌ها و باغ‌تالارها گسترده کرده است.
چمن‌های مصنوعی تزئینی هماهنگ با طبیعت

چمن‌های مصنوعی تزئینی معاصر به صورت محصول سبز و دوستدار طبیعت طراحی گردیده اند تا بتوانید با ذهنی آرام و حال خوب از فضای سبز خود لذت ببرید، حال با توجه به موضوع زیبایی شناسی چمن مصنوعی، اجازه دهید شما را با مطالب تخصصی و جدید در این خصوص آشنا کنیم:
اگر شما نیز ساکن مناطق پربارش هستید و با رشد بی رویه چمن طبیعی رو به رو اید ،پیشنهاد ما به شما استفاده از چمن‌های مصنوعی زهکش‌دار با سیستم اجرایی بر روی سطح شنی(نفوذ پذیر) استفاده کنید.
اگر قصد استفاده از چمن مصنوعی در باغ را دارید این موضوع را بدانید که امکان کاشت و پرورش درخت بر روی آن وجود دارد. به شرطی که حلقه ای از چمن را در جهت کاشت و آبیاری جدا کنید.برخی از مدل‌های چمن مصنوعی با الیاف لطیف تر و متراکم تر برای فضا های بازی کودکان و حیوانات خانگی طراحی شده است تا بدون ایجاد آسیب بتوان از آن استفاده کرد .
اگر از چمن مصنوعی تزئینی برای فضاهای پر تردد استفاده می‌کنید، این امکان وجود دارد که با تزریق متریال پرکننده سیلیس در بین الیاف، مقاومت چمن‌های مصنوعی را در برابر کوبیده شدن افزایش داد.
جالب است بدانید چمن‌های مصنوعی نسل جدید معاصر دارای بافتی متشکل از سه نوع الیاف و تارهای ابریشمی هستند تا برای ما تداعی کننده چرخه زندگی چمن‌های طبیعی باشند. 
در این مقاله به بررسی موارد استفاده از چمن مصنوعی تزئینی در لنداسکیپ و فضای سبز می پردازیم :
1)چمن مصنوعی در کفسازی لنداسکیپ
چمن مصنوعی به عنوان متریال مقاوم به تابش آفتاب ، بارش باران و برف و تردد های زیاد می تواند گزینه ای هوشمندانه برای کفسازی لنداسکیپ باشد .
میتوان سنگ لاشه و چمن مصنوعی را ترکیب کرد و زیبایی منحصر به فردی به آن بخشید . یا اینکه میتوانید سنگ های قلوه ای را با آن ترکیب کنید و منظره ای ساده و دوست داشتنی خلق کنید . یکی دیگر از پیشنهادات استودیو معاصر برای ایده کفسازی با چمن مصنوعی استفاده از اسلب های بتنی با حاشیه های چمن مصنوعی است .

2) چمن مصنوعی در کف سازی فضا های بازی

زمین های بازی یکی از عناصر دوست داشتنی فضای سبز هستند که بایستی کفپوشی مناسب برای آنها در نظر گرفته شود تا از آسیب به کودکان و کاربران آن جلوگیری شود .
چمن مصنوعی معاصر به عنوان متریالی با کیفیت می تواند انتخابی مناسب برای کفسازی فضا های بازی باشد .3)چمن مصنوعی در ساخت مسیر
مسیر ها بخش مهمی از فضای سبز محسوب می شوند . چمن مصنوعی می تواند انتخاب مناسبی برای  این منظور باشد .


4) چمن مصنوعی در گرین وال

اگر شما هم از طرفدران گرین وال یا دیوار سبز هستید اما زمان و حوصله کافی برای رسیدگی به آن را ندارید می توانید با استفاد از چمن مصنوعی گرین والی زیبا و دوست داشتنی در فضای سبزتان پدید آورید .5)چمن مصنوعی در مبلمان فضای سبز

مبلمان های فضای سبز را میتوان با استفاده از چمن مصنوعی کاور کرد و علاوه بر زیبایی آن از ویژگی های چمن مصنوعی نیز بهره برد .6)چمن مصنوعی به عنوان المان های تزئینی

چمن مصنوعی را می توان به عنوان المان تزئینی در لنداسکیپ استفاده کرد بدون آنکه کاربرد خاصی برای آن در نظر گرفت ، مثلا می توانید آن را با کامپوزیت های چوب پلاست یا ترمووود در کفسازی ترکیب کنید . و یا بر روی جداره های فضای سبز از آن به صورت تکه ای بهره ببرید . هدف از این نوع کاربری بیش از کاربرد مستقیم ، زیبایی و جذابیت این متریال است .
تهیه شده در : تحریریه استودیو معاصر 

 

استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .


مقالات مرتبط :
چمن مصنوعی مناسب حیوانات
چمن مصنوعی در لنداسکیپ
چمن مصنوعی مناسب بازی کودکان

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات