چمن مصنوعی مناسب بازی کودکان

همانطور که می دانید چمن های مصنوعی متناسب کاربری آن تولید می شوند .به عبارتی چمن های مصنوعی را بسته به نوع استفاده از آنها دسته بندی و استفاده می کنند. به عنوان مثال چمن های ورزشی که در زمین های فوتبال استفاده می شوند ویژگی های خاصی نظیر مقاومت در برابر تردد زیاد ، عدم آسیب به بازیکنان و ... را دارد و در مقابل چمن مصنوعی استفاده شده در گرین وال یک محیط مسکونی ، قابلیت تردد زیاد را ندارد و شاید بافت متراکم و سخت آن مناسب کفپوش نباشد. البته لازم به ذکر است که برخی از چمن ها چند منظوره می باشند و می توان از آنها برای کاربری های مختلفی استفاده نمود. در این مقاله به صورت اختصاصی به چمن مصنوعی مناسب برای مدارس، مهد کودک ها و زمین های بازی می پردازیم.
استفاده از چمن مصنوعی در مدارس در مقایسه با سایر کفپوش ها دارای مزایای بی شماری می باشد. سبز بودن در تمام طول سال، طول عمر بالا، ایجاد فضای گرمتر و شاداب تر با توجه به سبز بودن و جلوه طبیعی داشتن، جلوگیری از صدمات جدی به هنگام زمین خوردن دانش آموزان، امکان بازی کردن  فوتبال برای دختران بر روی زمین فوتبال چمن مصنوعی در مدارس، عدم نیاز به نگهداری، آبیاری و کود دهی و... از دلایل انتخاب چمن مصنوعی به عنوان کفپوش برای مدارس، مهد کودک ها و محل های بازی کودکان می باشند. اما انتخاب چمن مصنوعی مقاوم که در این محل ها با شرایط خاص خود که کودکان و دانش آموزان بسیاری در آن تردد می کنند را داشته باشد و در ضمن به هنگام زمین خوردن کودکان باعث ایجاد زخم و یا خراشیدگی در سطح پوست آنان نگردد و همچنین فاقد فلزات سنگین باشد و برای سلامتی آنها مضر نباشد از اهمیت بسزایی برخوردار است که در این مقاله به آنها می پردازیم.

1. محصولی را انتخاب کنید که دیتکس نخ آن بالاتر باشد.
وقتی در حال انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای مدارس و مهدکودک ها یا زمین های بازی هستید باید در نظر بگیرید که این محل دارای ترافیک بالای رفت آمد خواهد بود و چمن مصنوعی مناسب برای آن که بتواند سالها شکل و حالت اولیه ی(قابلیت ارتجاعی) خود را حفظ نماید ، می بایست دیتکس  بالاتری داشته باشد. 

2. ضخامت الیاف را مقایسه کنید.
شما نه تنها باید به دیتکس و مواد اولیه ی الیاف توجه داشته باشید بلکه می بایست به شکل سطح مقطع و ضخامت آن نیز توجه نمایید. به عنوان یک قاعده کلی هر چه الیاف چمن مصنوعی ضخیم و عریض تر باشند، سخت تر خم می شوند یا می شکنند و قابلیت ارتجاعی آنها بیشتر است. الیاف نازکتر سریعتر خم می شوند و یا می شکنند. به هنگام مقایسه ی چمن های مصنوعی می توانید از جداول مشخصات فنی آنها استفاده نمایید.

3.تراکم الیاف را مقایسه کنید
در کنار مقایسه ی ضخامت الیاف حتما نگاهی به تراکم آنها داشته باشید. به طور عام هر چه تراکم الیاف چمن مصنوعی بیشتر باشد، دیرتر حالت طبیعی و اولیه ی خود را از دست میدهد. دلیل آن هم وجود الیاف بیشتر می باشد که مانع از خم و کوبیده شدن الیاف می گردد. وقتی که به چمن مصنوعی مناسب برای مدارس، مهد کودک ها و زمین های بازی فکر میکنید .
4.بکینگ قوی تر را انتخاب کنید 
به طور حتم بکینگ چمن مصنوعی یک از مهمترین قسمت های آن می باشد. بکینگ چمن مصنوعی شالوده آن است و این آن چیزی است که همه چیز را در کنار هم نگاه داشته است. الیاف بسیار مرغوب و دوخت عالی در صورتی که با بکینگ مناسب همراه نباشد، چمن خوبی را تولید نخواهد کرد و نتیجه کار مایوس کننده خواهد بود.
زمانی که به دنبال بکینگ با کیفیت می باشید حتما میزان مصرف لاتکس به عنوان Coating را چک کنید. لاتکس به زبان عام همان چسبی است که در آخر بر روی بکینگ چمن مصنوعی اضافه می شود تا همه چیز را محکم در کنار هم نگه دارد. توصیه ی ما به شما برای مدارس، مهد کودک ها و زمین های بازی، آن دسته از چمن های مصنوعی می باشد که حداقل میزان استفاده لاتکس در آنها 900 گرم بر متر مربع باشد.
چمن های مصنوعی معاصر با بکینگ های قوی تولید شده اند تا مورد استفاده مخاطبان خود قرار گیرند . این چمن ها در مدل دیبا 8 ، دیبا 11 ، بهار ، پاییز و پونه مناسب مدارس ، مهدکودک و زمین های بازی تولید شده اند . 

5. مطمئن باشید که چمن مصنوعی انتخاب شده فاقد فلزات سنگین و مضر برای سلامتی انسان و حیوان می باشد.
هیچ دلیلی برای وجود فلزات سنگین و مواد مضر برای سلامتی انسان و حیوان در چمن مصنوعی وجود ندارد. اما در گذشته برخی از مدل های چمن مصنوعی داری این مواد بوده اند. حتما این مورد را بدون در نظر گرفتن گفته های شرکت های تولیدی در آزمایشگاه های غیر وابسته آزمایش نمایید. 
چمن مصنوعی معاصر ، با شعار محصول دوستدار طبیعت وارد بازار شده است تا تمامی ویژگی های یک محصول سبز را به مخاطبانش ارائه دهد ، این محصول فاقد فلزات سنگین و مواد مضر برای انسان و حیوانات است و قابل بازیافت می باشد .

چمن ها مصنوعی معاصر با تنوع مناسب خود توانسته است به عنوان یک چمن مصنوعی تزئینی انواع کاربری ها نظیر لنداسکیپ ، روف گاردن ، گرین وال و ... را پوشش دهد .
شما می توانید جهت برقراری ارتباط با کارشناسان معاصر با شماره دفتر مرکزی و یا شماره های همراه ذکر شده تماس حاصل فرمائید . 
شماره دفتر مرکزی : 0216741235 / 02126741376
شماره های همراه : 09128010711 / 09121488472

 

استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .


مقالات مرتبط :
چمن مصنوعی را از کجا بخریم ؟

زیبا سازی فضای سبز در زمستان با چمن مصنوعی
چمن مصنوعی مناسب بازی کودکان

  1.  

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات