مزایای داشتن دیوار سبز زنده

فواید دیوارهای زنده سبز

دیوارهای سبز زنده روشی مطمئن برای تقویت زیبایی بصری ساختمان ، بهبود کیفیت هوا و همچنین افزایش هوشیاری کارکنان و سطح انرژی آنها است. در طول نیم قرن گذشته ، افزایش قابل توجه متقاضیان زندگی شهری موجب افزایش چشمگیر آلودگی هوا و از بین رفتن فضای سبز شده است.
دیوارهای سبز زنده (که معمولاً از آن به عنوان باغهای عمودی یا دیوارهای نشیمن نیز یاد می شود) یک راه حل عالی برای هر فضایی است که علاقه مند به بهبود کارکرد آن با مزایای ذاتی طبیعی هستیم .

دیوارهای سبز زنده فضای کسل کننده اطراف را به شور و هیجان در می آورند و بهانه ای برای ایجاد شور و هیجان به وجود می آوردند . آنها یک روحیه طبیعی الهام بخش برای روحیه کارکنان ارائه می دهند. این که آیا آنها در قسمت بیرونی یا داخلی یک ساختمان نصب شده اند ، ساختارهای زندگی ، تنفس زندگی گیاهان "عامل هیجان و شور" را ایجاد می کند که بسیاری از طراحان داخلی حوزه معماری پایدار از آن استقبال می کنند.
گرین وال زنده / دیوار سبز زنده

بهبود فضا از دیدگاه بصری با دیوارهای سبز زنده

دیوارهای سبز زنده با ایجاد محیط های جذاب و دعوت کننده ، جلوه ای بی بدیل را به فضای اطراف ما می بخشند. آنها از نظر ظاهری به همان اندازه چشمگیر هستند که ماهیتی مفید و تصفیه کننده دارند . گیاهان موجود در دیوارها به عنوان یک سیستم تصفیه هوا طبیعی کار می کنند که سرنشینان ساختمان می توانند از آن لذت ببرند. کارکنان نیز در محیط های اداری با یک محیط سرسبز طبیعی رو به رو می شوند که موجب تسکین و افزایش روحیه آنها می شود .
یک روند نوظهور در طراحی سبز اتفاق افتاده است که به واسطه آن  این باغهای عمودی و پراکنده از رنگ سبز در خارج از دنیا در خارج از آسمان خراش ها ، در لابی های هتل ها ، مناطق پذیرش اداری و موارد دیگر در سراسر جهان به چشم می خورد .
گرین وال زنده / دیوار سبز زنده

کسب اعتبار گواهینامه WELL / معماری پایدار

گواهینامه WELL یک سیستم رتبه بندی و صدور گواهینامه عملکرد ساختمان است که شبیه به LEED است ، اما با تمرکز بر رفاه و عملکرد انسان به جای پایداری محیط زیست. این سیستم مبتنی بر عملکرد حدود هفت مفهوم اصلی برای اندازه گیری ، تأیید و نظارت بر محیط های کاری ما ساخته شده است. این هفت مفهوم پایه و اساس حداکثر رساندن سلامتی جسم و روان انسان در محیط ساخته شده است.
مفاهیم اصلی استاندارد WELL Building Standard عبارتند از: هوا ، آب ، تغذیه ، نور ، تناسب اندام ، راحتی ، ذهن .

نصب دیوارهای سبز زنده یا اضافه کردن گیاهان می تواند اعتبارات خوبی کسب کند که باعث افزایش شادی ، بهره وری کارکنان ، کاهش غیبت و بهبود رفاه می شود.
گرین وال زنده / دیوار سبز زنده

کسب اعتبار گواهینامه LEED / معماری پایدار

گواهینامه LEED  یا همان Leadership in Energy and Environmental Design  (رهبری انرژی و طراحی محیط زیست) که توسط شورای ساختمان سبز ایالات متحده آمریکا تهیه شده است ، یک سیستم صدور گواهینامه ساختمان سبز شناخته شده بین المللی است که به  طراحی ، بهره برداری و ساخت ساختمان ها با خصوصیات سازگار با محیط زیست کمک می کند.
نصب گرین وال زنده می تواند امتیاز LEED ساختمان هایی را به دست آورد که به نوبه خود با ایجاد درک مطلوب از یک سازه سازگار با محیط زیست توانسته اند قدمی در مسیر معماری سبز یا Sustainable architecture  بردارند و نهایتا نکته قابل توجه برای کارفرمایان این است که به این وسیله می توان به ارزش یک ملک افزود . ساختمانهای تجاری که دارای گواهینامه های LEED هستند می توانند بسته به میزان رتبه شما مطابق با وزارت انرژی ایالات متحده ، اعتبار مالیاتی بین 0.70 - 6.25 دلار در هر فوت مربع دریافت کنند.
گرین وال زنده / دیوار سبز زنده

افزایش کیفیت هوا

دیوارهای سبز زنده ، فیلتر هوای طبیعی هستند ، ایجاد یک محیط کار تمیزتر و پرتحرک تر که منجر به سلامت کلی و بازدهی بهتر کارکنان می شود. افسران پلیس اغلب در محیط کار خود با موادی مانند فرمالدئید ، مونوکسید کربن ، VOC و بنزن در معرض سموم هوا قرار دارند. دیوارهای سبز زنده ، سموم مضر را جذب و اکسیژن را وارد هوا می کنند ، مانند گیاهان آپارتمانی اما در مقیاس بسیار بزرگتر.
گرین وال زنده / دیوار سبز زنده

کاهش هزینه انرژی با دیوار سبز زنده

دیوارهای سبز داخلی و خارجی که برای خنک کردن هوا در ماه های گرم تابستان با فرایندی معروف به " تبخیر و تعرق" عمل می کنند . در ماه های زمستان هزینه اضافی عایق سازی ساختمان را کاهش می دهد و بنابراین باعث کاهش هزینه های انرژی برای گرمایش ساختمان می شود.دیوارهای سبز خارجی که می توانند دمای سطح دیوار را تا 50 درجه سانتی گراد کاهش دهند ، منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های تهویه مطبوع می شود .
گرین وال زنده / دیوار سبز زنده

کاهش آلودگی صوتی

یکی از مزایای کمتر شناخته شده دیوارهای سبز زنده کاهش آلودگی صوتی است ، این سازه ها می توانند سطح سر و صدای ساختمان ها را کاهش دهند. در سراسر جهان از گیاهان برای کاهش نویز در جاده ها و بزرگراه ها استفاده شده است. دیوارهای سبز زنده روی این مفهوم گسترش می یابند زیرا پوشش گیاهی به طور طبیعی مانع از صداهای فرکانس بالا می شود .دیوارهای سبز زنده به عنوان عایق صدا  ( با به وجود آوردن لایه ای از هوا بین گیاهان و دیوار) عمل می کنند. آنها همچنین با بازتاب ، انکسار و همچنین جذب انرژی صوتی ، میزان نویز را کاهش می دهند.
گرین وال زنده / دیوار سبز زندهمنبع : سایت معتبر ambius

 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات