دکوراسیون مدرن و لوکس با استفاده از رنگ طلایی
رنگ طلایی از دیرباز تا به امروز مورد توجه اغلب افراد بوده است . امروزه با توجه به مدرنیته شدن دکوراسیون منازل ، همچنان استفاده از این رنگ پرطرفدار رواج بسیاری دارد اما اکثرا دیده ایم به گونه ای از این رنگ استفاده می شود که ماهیت مدرن فضا زیر سوال می رود و مخاطبی که نخستین بار به عنوان کاربر در فضا قرار می گیرد دچار دوگانگی و نوعی عدم تعلق می شود .
باید یادمان باشد همانگونه که دکوراسیون یک فضا به سمت مدرنیته حرکت می کند تواماً رنگها نیز باید این مسیر را طی کنند تا همنشینی رنگ و دکوراسیون یک دست شود .
امروز در استودیو معاصر درباره ی روش های استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون های مدرن صحبت خواهیم کرد ، هر چند استفاده از رنگها تا حد زیادی سلیقه ایست اما همواره نکاتی در دکوراسیون داخلی دخیل است که می تواند فضا را از تکرار و رخوت نجات دهد .
اولین سوالی که شاید به ذهنتان برسد این است که
تا چه اندازه می توانیم از رنگ طلایی استفاده کنیم تا فضا از حالت مدرن خود خارج نشود ؟ پاسخ ما این است که ، در دکوراسیون های مدرن از رنگ طلایی به صورت محدود و مختصر استفاده می شود و همواره باید دقت داشت طلایی بر سایر رنگ های غلبه نکند .
طلایی مات یا براق ؟ در دکوراسیون از رنگ طلایی به صورت مات یا براق استفاده  می کنند. استودیو معاصر یاداور میشود که در سبک مدرن از رنگ طلایی به صورت مینیمال (مختصر و محدود) با پوشش مات و در کمترین سطح استفاده می کنند اما اگر بخواهیم در فضا رنگ طلایی بیشتر به نظر رسد ، از طلایی براق استفاده کنید.
 راهکار های استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی 
1) استفاده از مبل هایی با فرم مینیمال ، رنگ یک دست و فلز طلایی
استفاده از مبل هایی با رنگ های ساده و یک دست ( طوسی ، سرمه ای ، سبز یشمی ، مشکی ، بنفش و ...) که فرم هایی ساده دارند در ترکیب با فلز طلایی جلوه ای فوق العاده به فضای شما هدیه می کند . اغلب این نوع از مبل ها را با میز های بزرگ و یا میز های جلو مبلی طلایی ست می کنند .

2) استفاده از لوستر ها و چراغ های دکوراتیو طلایی
چراغ ها ، هالوژن ها و لوستر های مینیمال با رنگ طلایی ؛ انتخابی هوشمندانه برای تلفیق نور و رنگ است ، تنها نکته ای که باید یادتان باشد این است که از لوستر های پر زرق و برق با طرح های قدیمی و پیچیده خودداری کنید و به جای آن سادگی را مبنای انتخابتان قرار دهید .
3) استفاده از تابلو های دکوراتیو
این روز های توجه عموم بیش از پیش به سمت تابلو های مدرن جلب شده است ، تابلو هایی ساده با ترکیب رنگ های پایه و ورق طلا ، این نوع از تابلو می تواند در عین سادگی ، جلوه ی فضا را چندین و چند برابر کند .


4) استفاده از قاب های خالی با رنگ طلایی
یکی از جدید ترین ترفند های دکوراسیون داخلی استفاده از تابلو های خالیست که می توان آن را تجلی مینیمالیسم در کالبد فضا دانست . کافیست چند قاب عکس خالی طلایی را روی دیوار چیدمان کنید تا ترکیبی جذاب پدید آورد .


5) استفاده از اکسسوری های طلایی
اکسسوری های ساده و شیک مانند گلدان ، ظرف و ... با رنگ طلایی مات می تواند طیفی از رنگ طلایی را در گوشه های فضا به کار گیرد ، توجه داشته باشید که این اکسسوری ها باید فرم های مینیمال داشته باشند و تعدادشان نیز کم باشد .


6) کاغد دیواری با رگه هایی از طلایی
کاغذ دیواری های ساده با پترن راه راه طلایی میتواند انتخابی جذاب ، پویا و مدرن برای فضا هایی مانند پذیرایی باشند ، این نوع از دیوارپوش علاوه بر سادگی ، فضا را لوکس و خاص می کنند .


 

تالیف شده  در گروه تولید محتوا استودیو طراحی و ساخت معاصر

 

 

 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات