مهندسین در حال بازدید از برج در حال ساخت

معرفی و آشنایی با کلیه تجهیزات ایمنی ساختمانی

تجهیزات ایمنی ساختمان

امروزه اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی ساختمان به قدری از ارزش بسیار والایی برخوردار است که بدون رعایت کردن هر کدام از بخش های و بندهای آن، قطعا کار ساخت و ساز توسط ماموران و مسئولان بازرسی توقف خواهد شد.

به همین جهت برای ادامه و روند کارهای ساخت و سازی و حفاظت از نیروی کار توصیه می شود که تمام نکات مربوط به ایمنی را در ساختمان خود فراهم کرده و سپس کار را شروع کنید تا واقعیت ضرب المثل اول ایمنی و بعد کار به به سرانجام برسد. شما می توانید تمام تجهیزات مربوط به ایمنی ساختمان خود را به راحتی از وب سایت پیش روی خود تهیه خریداری کرده و آن را طبق استاندارد های تعریف شده در ساختمان سازی جدید خود مورد استفاده قرار دهید همچنین می توانید در صورت بروز هرگونه سوالی نیز با همکاران ما در تماس بوده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی ساختمان

آیا از اهمیت تجهیزات ایمنی ساختمان اطلاعات کافی را در اختیار دارید؟ آیا می دانید که اهمیت استفاده از تجهیزات ایمنی ساختمان چه اثرات مفیدی را می توان به دنبال داشته باشد؟ از شما دعوت می شود که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار ارزنده ای را در خصوص تجهیزات ایمنی ساختمان به دست بیاورید.

امروزه در سراسر جهان و کشورمان شاهد ساخت و سازهای بسیار عظیمی هستیم که بی شک هر کدام از این ساخت و سازها نیاز به برخی از تجهیزات و وسایل ایمنی دارند تا کارکنان به راحتی بتوانند کار خود را انجام دهند. اهمیت جان و ایمنی کارگران در قرن اخیر به قدری اهمیت یافته است که در این خصوص آیین نام ها و مقررات بسیار زیادی وضع و تدوین شده است که کارفرما مجبور به رعایت و اطلاعات از این مقررات هستند.

امروزه نه تنها در ساختمان سازی بلکه ر تمام بخش های صنعت رعایت نکات ایمنی برای حفظ سلامت کارگران از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و کارفرمایان بایستی قبل از شروع کار اقدام به تهیه و استفاده از تمام تجهیزات ایمنی ساختمان داشته باشند تا بتوانند بدون بروز مشکلی از سوی بازرسان ساختمان سازی، کار خود را پیش ببرند. ایمنی و خرید تجهیزات ایمنی ساختمان می تواند سهم بسیار زیادی را در کیفیت کار کارگران نیز داشته باشد چرا که آنها در صورتی که خیالشان از ایمنی و سلامت خود راحت باشد بهتر می توانند به کار خود ادامه داده و کارایی خود را نشان دهند. اگر شما نیز از تازه واردان این صنعت هستید می توانید به فراهم کردن تجهیزات ایمنی ساختمان گام اولیه خود را برای یک ساخت و ساز موفق را بردارید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد تجهیزات ایمنی ساختمان در تمام بخش های آن توضیحاتی را به حضورتان ارائه دهیم.

 

ماشین آلات: تجهیزات ایمنی ساختمان

از مهمترین تجهیزات ایمنی ساختمان می توان به ایمنی ماشین آلات مورد استفاده اشاره کرد که کارفرمایان و پیمانکاران بایستی در وهله اول به این امر توجه داشته باشند و از مهمترین خطراتی که می تواند از ماشین آلات به کارگران برسد و بایستی تجهیزات ایمنی ساختمان را در این خصوص به کار گرفت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خطرات حرارتی
 • خطرات ناشی از ارتعاش
 • خطرات الکتریکی
 • خطرات مکانیکی
 • خطرات ناشی از صدا
 • خطرات ناشی از مواد و اجسام

با پیشگیری ها لازم و خرید تجهیزات ایمنی ساختمان مناسب می توان از بروز اتفاق های ناخواسته و ناگوار جلوگیری لازم را داشته باشیم.

کارگاه و دفاتر پیمانکار: تجهیزات ایمنی ساختمان

تجهیزات ایمنی ساختمان برای کارگاه ساختمان سازی و دفاتر پیمانکاران نیز بایستی مورد اجرا قرار بگیرید. به طوری که تمام ساختمان و مکان هایی که در محل پروژه تاسیس می شوند بایستی از ایمنی کافی برخوردار باشند چرا که افراد حاضر در این محل مدت طولانی را در این مکان ها رفت و آمد خواهند کرد و بالا بودن امنیت آنها از مهمترین اصول می باشد. رعایت هر کدام از جنبه های تجهیزات ایمنی ساختمان می توانید اطمینان خاطر بسیار بالایی برای را برای کارگران ساختمانی داشته باشد.

ابزار کار: تجهیزات ایمنی ساختمان

ابزار کار ایمن شده و سالم از دیگر مهمترین آیتم های ذکر شده در تجهیزات ایمنی ساختمان می باشد که پیمانکاران بایستی از صحت کارکرد تمام ابزارهای و دستگاه های کار اطمینان لازم را به دست آورده و سپس نحوه استفاده صحیح از آنها را برای کارگران خود آموزش دهد تا بدون بروز اتفاق ناگواری بتوانند پروژه در دست خود را به نحو احسن به اتمام برسانند. از مهمترین موارد مورد توجه در ایمنی ابزار کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از گاز طبیعی برای برشکاری ممنوع می باشد
 • تمام شیلنگ های استفاده شده بایستی مقاوم و ضد ضربه باشند.
 • کمپرسورهای هوا بایستی داری شیر اطمینان باشند.
 • از سالم ترین و بهترین ابزار آلات برای ساخت و ساز استفاده شود تا ضریب میزان آسیب های وارد شده را کاهش داد.

تجهیزات آتش نشانی: تجهیزات ایمنی ساختمان

از دیگر مهمترین تجهیزات ایمنی ساختمان می توان به تجهیزات آتش نشانی اشاره کرد که در صورت بروز هرگونه اتفاق ناگواری بتواند سایر افراد را متوجه آن اتفاق کند. از مهمترین موارد مربوط به تجهیزات آتش نشانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب سیستم خطر
 • ماسک های ضد گاز
 • تلفن های اضطراری
 • کپسول های اطفاء حریق
 • سیستم آب آتش نشانی
 • دستگاه های تنفسی هوای فشرده

تجهیزات آتش نشانی از ضروری ترین تجهیزات ایمنی ساختمان می باشد که بایستی توسط کارفرما تهیه شده و آموزش های استفاده از این تجهیزات نیز به افراد کارکن ارائه گردد. شما نیز می توانید در خصوص خرید لوازم مورد نظر با افراد کاربلد در این زمینه مشورت های لازم را داشته باشید و سپس اقدام به خرید و استفاده از این مدل تجهیزات ایمنی ساختمانی داشته باشید.

ایمینی داربست

حفاظت فردی: تجهیزات ایمنی ساختمان

از مهمترین تجهیزات ایمنی ساختمان می توان به حفاظت فردی اشاره کرد که ر این بخش بایستی ایمنی کارگران را در نظر داشته باشید و تمام امکانات مربوط به ایمنی آنها را فراهم کنید. از مهمترین تجهیزات ایمنی ساختمان برای کارگران می توان به مواردی از جمله لباس کار، کلاه ایمنی، گوشی ایمنی، دستکش و کفش ایمنی اشاره کرد. تمام کارفرمایان بایستی توجه لازم را در خصوص تجهیزات ایمنی ساختمان برای کارگران خود را جدی گرفته و به تعداد آنها اقدام به خرید و تهیه تجهیزات و اقلام مذکور داشته باشند.

البته در نظر داشته باشید که از مهمترین تجهیزات ایمنی ساختمان می توان به نصب و تعبیه کمک اولیه اولیه در قیمت های مختلف ساختمان می باشد که در صورت نیاز دسترسی راحت تری را داشته باشند. حفاظت فردی از مهمترین آیتم های مورد توجه در تجهیزات ایمنی ساختمان می باشد چرا که جان انسان از تمام دارایی های موجود در جهان با ارزش می باشد و همین امر نیز سبب وضه این قوانین در در اتحادیه های گوناگون شده است. فقط خرید تجهیزات ایمنی ساختمان کافی نبوده و شما بایستی نحوه استفاده و آموزش های لازم را برای کارگران ارائه دهید تا آنها بتوانند به شکل درست و صحیح اقدام به از استفاده از تجهیزات ایمنی ساختمان داشته باشند.

تجهیزات ایمنی

مواد: تجهیزات ایمنی ساختمان

از دیگر مهمترین آیتم های مربوط به تجهیزات ایمنی ساختمان می توان به ایمنی مواد اشاره کرد که تمام پیمانکاران موظفند نکات و دستورالعمل های مربوط به آن را در رعایت کنند. منظور از تجهیزات ایمنی ساختمانی مواد استفاده از لوازم مصرفی، ابزار آلات، قطعات یدکی و مواد اولیه ساختمان سازی می باشد که بایستی تخلیه و بارگیری این مواد طبق اصول های مندرج در آیین نامه ها بوده و هیچ گونه مشکلاتی را برای کارگران به وجود نیاورد. تجهیزات ایمنی ساختمانی مواد می تواند یکی از موارد زیر اشاره کرد:

 • انبار کردن مواد اولیه در یک فضای بسیار مجزا
 • مشخص کردن مواد خطرساز
 • طبقه بندی و جداسازی تمام اقلام مورد نیاز که علاوه بر ایمنی سبب سهولت دسترسی نیز خواهد شد.

خرید تجهیزات ایمنی ساختمان

با توجه به توضیحات ارائه شده در بخش های قبلی اگر شما نیز به دنبال خرید و استفاده از تجهیزات ایمنی ساختمان هستید می توانید تمام اقلام مورد نیاز خود را به راحتی از وب سایت پیش روی خود سفارش داده و در اولین فرصت ممکن اقدام به خرید و استفاده از این تجهیزات داشته باشید. برای خرید کافی است که بر روی اقلام و وسایل مورد نیاز خود را کلیک کرده و آنها را در سبد خرید خود قرار دهید. لازم به ذکر است که همکاران ما در این وب سایت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات مشتریان و مراجعه کنندگان خود هستند و شما می توانید در صورت بروز هرگونه مشکلی سریعا با ما در تماس بوده و اطلاعات را دریافت کنید.

اگر می خواهید بدون بروز اتفاق ناگواری، ساختمان و ساخت و ساز خود را انجام دهید توصیه می نیم که در گام اول اقدام به خرید و تهیه تجهیزات ایمنی ساختمان داشته باشید تا با خیال راحت اقدام به این کار داشته باشید. در صورت رعایت کردن تمام نکات مربوط به ایمنی ساختمان می توانید از جریمه های سنگین ماموران و بازرسان نیز در امان بوده و هزینه های خرید تجهیزات ایمنی ساختمان را جبران نمایید.

 

منبع : ابزار بلوط

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات