دکوراسیون قهوه ای ، کلاسیک یا مدرن ؟

همه افراد تمایل به زندگی در خانه ای  منحصر بفرد را دارند  به همین دلیل طراحان داخلی همیشه در پی یافتن ایده های ناب و نوین  و معرفی برجسته ترین رنگ ها در طراحی داخلی هستند.
رنگ قهوه‌ای یکی از بهترین و پرکاربردترین رنگ‌ها برای دکوراسیون است که کمتر کسی در استفاده از آن  دچار مشکل میشود.
رنگ قهوه‌ای جزء رنگ‌های خنثی و گرم و پرطرفدار محسوب می شود. این رنگ از ترکیب دو رنگ قرمز و سبز به وجود می‌آید، اما درواقع از ترکیب رنگ‌های مختلف می‌توان به رنگ قهوه‌ای رسید. یکی از آن‌ها ترکیب رنگ‌های نارنجی و آبی است.
به لحاظ روانشناسی این رنگ حس آرامش و امنیت را به انسان منتقل می‌کند. رنگ زمين و خاك است. قهوه اي به ما يادآوري مي كند كه فطرتاً چه رابطه تنگاتنگي با طبيعت داريم افراد‌، تحت تاثیر رنگ قهوه‌ای تصمیمات بهتر و واقع بینانه تری می‌گیرند از این رو در اغلب محیط‌های اداری از این رنگ استفاده می‌شود.
قهوه اي داراي طيف هاي رنگي بسياري مي باشد كه هر كدام از اين طيف ها داراي نام  هايي مي باشند. كه برخي از اين نام ها : خرمايي، خاكي ، فندقي و .... مي باشد
 استفاده از رنگ قهوه‌ای به  تنهایی در فضای داخلی بسیار خسته کننده است، اما انتخاب صحیح رنگ‌های مکمل و استفاده درست و بجا از این رنگ می‌تواند تداعی کننده محیط‌های سنتی و دنج باشد.این رنگ پتانسیل ترکیب با اغلب رنگ ها را دارد از ترکیب رنگ های مناسب با قهوه ای میتوان با این رنگ ها اشاره کرد: کرم ، سفید ، مسی ، خاکستری ، آبی و سبز میباشد.
الگوها ( بافت ها )نیز می توانند در عین خنثی بودن، نمای جذاب و چشمگیری نیز ایجاد کنند. برای مثال استفاده از شکل های هندسی مانند دایره، مربع، زیگزاگ و غیره که در آن ها از پالت رنگی قهوه ای یا رنگ های تیره استفاده شده است، می تواند از ایده های کاربردی جذاب و چشمگیر در این زمینه باشد.

اگر علاقه به استفاده از رنگ قهوه ای یا شکلاتی در دکوراسیون منزل دارید:
-چرم دارای استحکام و دوام خوبی است و موجب ایجاد آرامش در خانه می شود. در روکش مبلمان ناهارخوری و پذیرائی می توان از چرم استفاده کرد.
-در صورتی که کابینت ها و صندلی های آشپزخانه چوبی هستند، می توان لوازم آشپزخانه را با رنگ کرمی که در ترکیبش مقداری رنگ زرد به کار رفته است ترکیب کرد. 
-كارامل و تافی رنگ‌های بسیار خوبی هستند كه كار كردن با آن‌ها راحت است. آن‌ها گرمای رنگ زرد و در عین حال سادگی رنگ‌های بژ و قهوه‌ای را در خود دارند. میتوانید از آن در کفپوش های خود در ترکیب با پرده های سفید بهره ببرید. 
-منسوجات پشمی در طیف های  طبیعی رنگ قهوه‌ای می‌توانند حال و هوایی روستیک به فضای دکوراسیون منزل ببخشند.
-اگر تمایل به  تغییر رنگ دکوراسیوندر دکوراسیون خود نیستید صرفا با یک تغییر کوچک مانند تغییر رنگ کوسن می‌توانید روح تازه‌ای در دکوراسیون منزل خود به وجود بیاورید.
-در دکوراسیون با رنگ قهوه ای تا حد امکان فضا را شلوغ نکنید.

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات