چمن مصنوعی مناسب حیوانات

صاحبان حیوانات خانگی در حال جایگزین کردن چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی چمن مصنوعی امروزه با توجه به کم آبی بوچود آمده، جایگزین مناسبی به جای چمن های طبیعی می باشد. چمن مصنوعی نیاز به نگهداری کمتری دارد. نیازی به آبیاری ندارد و در تمام طول سال سبز و زیباست. با این حال بسیاری از مردم سوالات و نگرانی های خود را در مورد خرید چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی خود دارند که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

بهترین چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی
صاحبان حیوانات خانگی در حال جایگزین کردن چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی هستند . چمن مصنوعی امروزه با توجه به کم آبی به وجود آمده است و جایگزین مناسبی به جای چمن های طبیعی می باشد. چمن مصنوعی نیاز به نگهداری کمتری دارد ، نیازی به آبیاری ندارد و در تمام طول سال سبز ، شاداب و زیباست. با این حال بسیاری از مردم سوالات و نگرانی های خود را در مورد خرید چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی خود دارند که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی دردسر ساز است ؟
یکی از مهمترین نگرانی های صاحبان حیوانات خانگی این است که آیا حیوانات خانگی به چمن مصنوعی آسیب می رسانند یا خیر ؟ اغلب اوقات صاحبان چمن مصنوعی شک دارند که آیا چمن مصنوعی در برابر عوامل طبیعی مقام باشد یا خیر. به عنوان مثال اگر یک سگ روی چمن مصنوعی ادرار کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

چمن مصنوعی بر خلاف چمن طبیعی ادرار سگ را جذب نمیکند و آسیب نخواهد دید، ادرار سگ مانند آب از چمن مصنوعی تخلیه می شود و نیاز به نگرانی ندارد، از طرف دیگر فضولات حیوانات را به راحتی میتوان از روی چمن مصنوعی تمیز کرد به طوری که اثری از آن نماند، حتی میتوانیم به راحتی و بدون هیچ نگرانی چمن مصنوعی خود را بشوییم و از بو گرفتن آن جلوگیری کنیم. بنابراین ممکن است از خود بپرسید: "چگونه ادرار سگ را از روی چمن مصنوعی تمیز کنیم؟ در ادامه برخی از روش های متداول را بررسی خواهیم کرد:

1- آب
ساده ترین راه برای تمیز کردن ادرار سگ از روی چمن مصنوعی ، برداشتن فضولات حیوانات و سپس شستشوی بقایای آن با آب است.شما میتوانید با یک سطل آب یا یک شلنگ آب چمن مصنوعی خود را به راحتی تمیز کنید به شکلی که هیچ گونه آشغالی در آن نماند. تمیز کردن سریع چمن مصنوعی از بو گرفتن و لکه گرفتن چمن جلوگیری می نماید.

2- پاک کننده چمن مصنوعی خانگی 
پاک کننده چمن مصنوعی تاثیر فوق العاده ای در تمیز کردن چمن مصنوعی دارد همچنین از بو گرفتن چمن جلوگیری میکند و به چمن آسیب نمیرساند. برخی از انواع پاک کننده های چمن مصنوعی که میتوانید در منزل خود آن ها را تهیه کنید، میتواند مخلوط ساده ای از آب و صابون، سرکه یا جوش شیرین و آب جوشانده شده باشد که میتوانید در منطقه مورد نظر از این مخلوط استفاده کنید، این مخلوط ها به علت نداشتن ترکیبات شیمیایی نسبت به پاک کننده هایی که از فروشگاه ها تهیه میشوند خطر کمتری برای حیوانات و افراد دارند. در نظر داشته باشید در صورتی که تمایل به استفاده از پاک کننده های خانگی داشته باشید میتوانید آن ها را به صورت عمده تهیه کنید تا در وقت خود صرفه جویی کنید.
به عنوان صاحب حیوانات اهلی باید مراقب پاک کننده هایی که برای از بین بردن ادرار و بوی بد حیوانات بر روی چمن مصنوعی خود استفاده میکنیم باشیم، زیرا نه تنها برای چمن مصنوعی ما مضر است بلکه برای افراد و حیواناتی که بر روی چمن مصنوعی ما تردد دارند نیز میتواند ضرر داشته باشد.
با توجه به موارد ذکر شده در رابطه با چمن مصنوعی ، حیوانات اهلی میتوانند زندگی متفاوت و پر از شادی را در فضای چمن مصنوعی داشته باشند و لذت ببرند.


 

استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .


مقالات مرتبط :
چمن مصنوعی را از کجا بخریم ؟
زیبا سازی فضای سبز در زمستان با چمن مصنوعی
چمن مصنوعی مناسب بازی کودکان

  1.  

 

 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات