چمن مصنوعی در روف گاردن چه مزایایی دارد ؟

در سال‌های اخیر رقابتی تنگاتنگ میان چمن مصنوعی و چمن طبیعی وجود داشته است که رفته‌رفته تمایل طراحان و مجریان فضای سبز به سمت چمن مصنوعی بیشتر شده است. اما به‌هرحال هر یک طرف‌داران خود را دارند. اما هدف ما در این مقاله بررسی تفاوت‌های استفاده از این دو محصول در روف گاردن و پرداختن به مزایای چمن مصنوعی است. 

چمن مصنوعی محصول جدیدی است که به‌واسطه ویژگی‌های منحصربه‌فردش توانسته است جایگاهی خاص در میان پروژه‌های لنداسکیپ و بام سبز پیدا کند. در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها از منظر حرفه‌ای اما با زبانی ساده خواهیم پرداخت.

نصب آسان و سریع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی برخلاف چمن‌طبیعی نیاز به کاشت حرفه‌ای ندارد و خودتان هم می‌توانید به‌تنهایی آن را نصب کنید . کافیست با استفاده از چسب مخصوص صنعتی تکه چمن مورد نظرتان را روی سطح صیقلی نصب کنید. زمان نصب چمن مصنوعی بسیار کم است و بزرگترین مکان ها را در کمتر از چند ساعت می توان سبز کرد.

البته لازم است بدانید نصب چمن مصنوعی در مکان‌های بزرگ، مکان‌هایی که پلان پیچیده‌ای دارد و مکان‌هایی که نیاز به دفع آب دارد کاری تخصصی است و بهتر است از متخصصان معاصر برای این امر کمک بگیرید. 
جهت مشاوره، خرید و نصب چمن مصنوعی با شماره‌ی 021-26741235 تماس حاصل فرمایید.

نصب آسان چمن مصنوعی

عدم نیاز به زیرسازی‌های پیچیده

چمن مصنوعی برخلاف چمن طبیعی هیچ نیازی به زیرسازی‌های پیچیده ندارد و فقط کافی است سطحی که می‌خواهید چمنتان روی آن نصب شود را تبدیل به سطحی صاف و صیقلی کنید. 
معمولاً سطوحی که چمن روی آن نصب می‌شود به دودسته کلی تقسیم می‌شوند:
- سطوح سخت مانند موزائیک، سنگ، کاشی، سیمان و ... 
- سطوح نرم و نفوذپذیر مانند خاک باغچه 
مراحل زیرسازی و نصب چمن مصنوعی را به‌صورت کامل در مقاله
صفر تا صد نصب چمن مصنوعی می‌توانید بخوانید. 
عدم نیاز به زیرسازی های پیچیده

کاهش بار اعمال شده بر بام 

یکی از مهم‌ترین مسائلی که همیشه و در همه‌ی مقالاتمان به آن به‌صورت اختصاصی اشاره کرده‌ایم، فشار و بار وارد بر بام ساختمان است. بار اعمال شده بر بام یکی از مهم‌ترین مسائل در طراحی بام سبز است چرا که در صورت عدم رعایت محدودیت بار، تخریب بام هزینه‌های گزافی را به بار خواهد آورد. پس بهتر است پیش از اجرای روف گاردن، متخصص این امر، بار وارده را محاسبه کند. چمن مصنوعی به دلیل نداشتن زیرسازی سنگین نسبت به چمن طبیعی بار کمتری را به بام ساختمان اعمال می‌کند و به همین سبب می‌توان کل یا بخشی از بام را با استفاده از چمن مصنوعی سبز کرد . 
زمانی که بار وارده از طریق کف ساختمان کاهش یابد، دست شما برای افزودن عناصری مانند فلاورباکس،
استند گیاه، نیمکت، گابیون و ... بازتر می‌شود.
چمن مصنوعی بار اعمال شده به روف گاردن را کم می کند

عدم نیاز به نگهداری در تمام فصول 

چمن طبیعی به نگهداری بسیاری در طول فصول مختلف نیاز دارد و در صورت عدم رسیدگی از بین می‌رود. از طرفی تخم چمن طبیعی در اقلیم‌های گرم و خشک شرایط رشد را ندارند و به همین علت چمن مصنوعی به‌عنوان پوشش سبز در بام پیشنهاد می‌شود .
 

پرتابل است (قابلیت جابه‌جایی)

چمن‌مصنوعی در صورت نیاز قابلیت جابه‌جایی از مکانی به مکان دیگر را دارند. این قابلیتی است که چمن‌طبیعی به‌هیچ‌عنوان ندارند. اگر قصد تغییر مکان داشته باشید راهی جز کاشت دوباره چمن ندارید .
چمن مصنوعی پرتابل است و قابل جا به جایی است

مقرون‌به‌صرفه با طول عمر بالا

بام ساختمان بیش از هرجایی در معرض بارش باران و برف و تابش مستقیم آفتاب است و همین ویژگی‌ها می‌تواند چمن طبیعی را از بین ببرد و شما مجبور شوید مجدداً چمن بکارید. اما در مورد چمن‌های مصنوعی هیچ‌یک از این مشکلات وجود ندارد. کافی است یک‌بار برای خرید و اجرای چمن مصنوعی هزینه کنید و ازآن‌پس در هر شرایطی از زیبایی و شادابی آن لذت ببرید.

تنوع کاربری در روف گاردن

چمن مصنوعی از آن دسته متریال‌هایی است که می‌توانید در قسمت‌های مختلف از آن استفاده کنید. کفسازی، دیوارپوش، پوشش مبلمان و ... . بام سبز یکی از بهترین مکان‌هایی است که می‌توانید از این تنوع چمن مصنوعی در آن استفاده کنید. 
چمن مصنوعی محصولی متنوع است

 

استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .

 

مقالات مرتبط :

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات