راهکار های معاصر برای نگهداری از چمن مصنوعی

نصب چمن های مصنوعی به شما کمک می‌کند در طولانی مدت در هزینه‌های آبیاری ، چمن زنی و نگهداری صرفه‌جویی کنید. با اینکه هزینه‌های نگهداری چمن مصنوعی به مراتب پایین‌تر از هزینه‌های نگهداری چمن طبیعی است، برای حفظ و افزایش طول عمر چمن مصنوعی باید به درستی از آن مراقبت کنید. در ادامه استودیو معاصر نکاتی را به شما آموزش می دهد تا به کمک آن بتوانید به درستی از چمن هایتان نگهداری کنید . 

استفاده از تجهیزات لازم

پس از نصب چمن مصنوعی برای زیبا و سر سبز نگه داشتن آن نیاز به وسایل و تجهیزات داریم. در اینجا بر خلاف چمن طبیعی، نیازی به ماشین چمن‌زنی نداریم. فرچه و جارو دستی و جارو برقی وسایلی هستند که برای تمیز کردن چمن مصنوعی به آنها نیاز داریم. خوشبختانه هزینه وسایلی مانند فرچه زیاد نیست و اگر شما این وسایل را ندارید، بدون صرف هزینه زیاد می‌توانید آنرا خریداری کنید و در راستای حفظ و نگهداری چمن مصنوعی خود از آنها استفاده کنید. 

مراقبت پس از نصب

پس از نصب چمن مصنوعی به‌طور طبیعی بعد از مدتی خاک بر روی آن می‌نشیند که می‌توان با جارو زدن به‌صورت ملایم آنرا برطرف کرد.. فقط باید پس از گذشت مدتی این کار را تکرار کرد تا چمن کیفیت و زیبایی خود را حفظ کند.

همیشه چمن مصنوعی خود را تمیز نگه دارید

جمع شدن زباله، خاک و گرد و غبار علاوه بر اینکه ظاهری ناخوشایند به چمن ما می‌دهد، باعث آسیب‌دیدگی الیاف در بلند مدت نیز می‌شود. به همین دلیل همیشه باید چمن مصنوعی را پاکیزه نگه داشت. برای جمع‌آوری زباله‌ها و الیاف پوسیده یا کنده شده بدلیل پاخوری زیاد نیز می‌توان از جارو برقی استفاده کرد.

نیاز به داشتن یک بازه زمانی منظم برای تمیز کردن چمن مصنوعی

برای چمن های مصنوعی که رفت و آمد بر روی آن به ندرت اتفاق می‌افتد، توصیه می‌شود حداقل هر سه ماه یک بار نظافت بر روی آن انجام شود. چمن‌هایی که کودکان یا حیوانات خانگی بر روی آن رفت و آمد زیادی دارند یا بر روی آن بازی می‌کنند، نیاز به نظافت در دوره‌های بیشتر در یک بازه زمانی را دارند. باید به این نکته توجه داشت که اگر نوشیدنی یا غذایی بر روی چمن مصنوعی بریزد، بلافاصله باید آنرا تمیز کرد.

برس زدن به‌صورت منظم

همانطور که می‌دانیم الیاف چمن مصنوعی باید در حالت صاف رو به بالا قرار داشته باشند. اما این موضوع را بخاطر بسپارید که حتی بهترین چمن مصنوعی هم پس از مدتی الیافش خم می‌شود. تنها راه حل برای مقابله با این مورد، برس زدن به صورت منظم است. برای این کار باید از برس سفت استفاده کرد تا الیاف‌ها به‌صورت صاف رو به بالا قرار بگیرند. شاخک‌های برس باید حداقل 12 سانتی‌متر باشند. همچنین باید دقت کرد که شاخک‌های برس نباید فلزی باشند چون باعث آسیب‌دیدگی چمن میشوند. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد، شدت نیرویی است که به هنگام برس کشیدن از آن استفاده میکنیم. اگر با شدت زیاد چمن را برس بزنیم به الیاف و بکینگ چمن مصنوعی آسیب وارد می‌شود.

زود به زود چمن را شست‌وشو دهید

چمن مصنوعی را میتوان با آب شست‌شو داد و تمیز کرد. این کار یکی از بهترین روش‌ها برای از تمیز کردن و پاکسازی خورده الیاف‌ها از روی چمن است. همچنین شما می‌توانید از مواد شوینده ملایم در شست‌وشوی چمن استفاده کنید. به‌خصوص برای چمن‌های مصنوعی ورزشی که زودتر کثیف می‌شوند. بعد از استفاده از مواد شوینده بر روی چمن‌، می‌توانید با آب آنرا بشویید تا مواد شوینده بر روی چمن نمانند. این نکته را فراموش نکنید که نباید از شوینده‌های اسیدی و قوی استفاده کنید، زیرا چمن مصنوعی در آن‌صورت آسیب خواهد دید.

بوی‌ زننده را از بین ببرید

بوی بد روی کیفیت چمن مصنوعی تاثیر نمی‌گذارد، اما مسلما شما نمی‌خواهید چمن‌تان بوی بد بگیرد. اگر حیوانات خانگی‌تان مانند سگ در محلی که چمن مصنوعی قرار دارد، ادرار کرد، باید از تمیزکننده آنزیم‌دار استفاده کنیم. همچنان برای رفع بوی بد نیز می‌توان از ترکیب سرکه و آب استفاده کرد و چمن را با آن شست.

نگران حرارت نباشید

اگر نگران تابش مستقیم آفتاب بر روی چمن‌تان هستید، این را باید بدانید که این مسئله باعث پایین آمدن کیفیت و خرابی چمن مصنوعی شما نمی‌شود. اما اگر همچنان نگران هستید، می‌توانید با استفاده از آب دمای چمن مصنوعی را کاهش دهید و آنرا خنک کنید. دوباره تاکید میکنیم که این کار ضرروری نیست مگر اینکه بخواهید با پای برهنه بر روی چمن راه بروید . شما با رعایت نکاتی که در بالا ذکر شد، می‌توانید هزینه‌های ترمیم چمن مصنوعی خود را کاهش داده و طول عمر آنرا نیز افزایش دهید.

 

استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .


مقالات مرتبط :
چمن مصنوعی مناسب حیوانات
چمن مصنوعی در لنداسکیپ
چمن مصنوعی مناسب بازی کودکان

 

 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات