چمن مصنوعی چیست ؟

چمن مصنوعی چیست و چه کاربردی دارد؟
 در این مقاله قصد داریم تا متفاوت‌ تر از قبل به بحث چمن مصنوعی بپردازیم . معاصر یکی از مراکز فروش متریال حوزه معماری منظر و لنداسکیپ است و به دوستداران این محصول امکان این را می‌دهد تا با انواع چمن مصنوعی و کاربردهای آن آشنا شوند. به همین سبب نیز در بخش محصولات معاصر انواع چمن مصنوعی با قیمت و اطلاعات کاربردی، به نمایش گذاشته شده‌اند.داستان از اینجا شروع می‌شود که؛ روزانه افراد مختلفی با معاصر در خصوص اجرا و نصب چمن مصنوعی تماس می‌گیرند. بسیاری از دوست داران چمن مصنوعی در وبسایت معاصر با ما آشنا می‌شوند.

چمن مصنوعی نوعی کفپوش مشابه چمن طبیعی است که به نسبت چمن طبیعی استقامت ، دوام و ویژگی های بهتر و بیشتری دارد. به علت تشابه رنگی با چمن طبیعی، آن را چمن مصنوعی نامگذاری کرده‌اند. البته چمن مصنوعی فقط در طیف رنگی سبز تولید نمی شود و در صورت خواسته کارفرما در تنالیته های رنگی دیگر نیز قابلیت تولید دارد . این چمن متراکم تر، مقاوم تر از چمن طبیعی است و مشکل رشد تخم چمن در زمین‌های غیر حاصلخیز را نیز حل نموده است. در کشورهای اروپایی که سرما باعث عدم رشد چمن می شود و در کشورهای نزدیک استوا که گرمای بیش از حد باعث از بین رفتن چمن معمولی می‌شود. استفاده از چمن مصنوعی گزینه بسیار مناسبی است. این نوع کفپوش‌ها عمدتاً در استادیوم‌های ورزشی ، فضا های خارجی و به عنوان المان تزئینی به کار می‌روند.

چمن مصنوعی از چه موادی تولید می‌شود؟
برای ساخت چمن مصنوعی از پلیمرهایی مانند پلی اتیلن در گریدهای مختلف و پلی پروپیلن و یا آمیزه‌ای از آنها ‏استفاده می‌شود. شناسایی پلیمر خوب برای یک چمن مصنوعی از اهمیت خاصی برخوردار است. با توجه به اینکه ‏هنگام ساخت پلیمرهای تجاری مواد اکسید شده‌ای به وجود می‌آید که در موقع مصرف باعث تخریب پلیمرها می‌شوند، ‏به طور معمول در فرمول بندی ساخت پلیمرها از مواد پایدار کننده مانند آنتی اکسیدانت، پایدار کننده‌ی نوری و حرارتی ‏نسبت به شرایط محیطی و با توجه به شرایط مصرفی محصول استفاده می‌شود. چمن مصنوعی به طور کلی در دو زمینه چمن مصنوعی ورزشی و چمن مصنوعی تزئینی تولید می گردد.‏ مطمئن هستم تایید می‌کنید تا اینجا کاملا متوجه شدیم چمن مصنوعی چیست. حال می‌خواهیم به کاربرد آن بپردازیم.

کاربرد چمن های مصنوعی
در اطراف استخر ها
دربین سنگ‌های حیاط
در حیاط مهد کودک‌ها و زمین بازی بچه‌ها
در تراس خانه
در حیاط خانه
در زمین‌های فوتبال
در زمین‌های تنیس
در زمین‌های فوتسال
در فضاهای شهری
در پارک‌ها
جهت برج‌های مسکونی و تجاری
فوتبال، تنیس، هاکی، گلف، مینی گلف و باشگاه‌های پینت بال، چمن مصنوعی جهت فضای کارخانجات
در میادین دو میدانی و زمین‌های چند منظوره
در بالکن ها و پشت بام‌ها

چرا از چمن مصنوعی استفاده می کنیم؟
در ادامه‌ی موضوع چمن مصنوعی چیست به چرایی استفاده از چمن مصنوعی می‌پردازیم:
نصب چمن مصنوعی کار بسیار آسانی است.
سبز باقی می‌ماند.
تغییرات نامساعد آب و هوا آن را از بین نمی‌برد.
به مراقبت و رسیدگی فوق العاده کمتری نسبت به چمن واقعی نیاز دارد.
همچنین موجب کاهش هزینه‌های شما در طولانی مدت می‌شود؛ زیرا:
۱) شما مجبور به خرید و یا نگهداری ماشین چمن زنی نخواهید بود.
۲) نیاز به نظافت و کاشت مجدد نخواهید داشت.
۳) به راحتی قابل نصب است تا جایی که خودتان می‌توانید آن را نصب کنید.ولی اگر بخواهید یک چمن کاملاً مسطح و باکیفیت عالی داشته باشید می‌توانید از افراد متخصص در امر نصب چمن مصنوعی استفاده کنید.
۴) کرم‌ها و حشرات که زیر چمن طبیعی رشد می‌کنند نه زیر چمن مصنوعی.
۵) همان‌طور که می‌دانید با گرم شدن هوا، محدودیت‌های استفاده از آب هم به وجود خواهند آمد.محدودیت‌های آبیاری می‌تواند یک چمن طبیعی را از بین ببرد، اما چمن مصنوعی تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.
۶) یکی دیگر از مزایای چمن مصنوعی کاهش قابل توجه مصرف آب است.
 

استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .


مقالات مرتبط :
چمن مصنوعی را از کجا بخریم ؟

زیبا سازی فضای سبز در زمستان با چمن مصنوعی
چمن مصنوعی مناسب بازی کودکان

  1.  

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات