چوب پلاست در رنگ های مختلف

چوب پلاست و 8 ویژگی باور نکردنی

چوب پلاست، چوب پلاستیک، وود پلاست، پلی وود، WPC همه اسامی‌ای هستند که برای این متریال دوستدار طبیعت استفاده می‌شود. متریالی با ساختار و ویژگی‌های خاص که محبوبیت آن را بین معماران و شهرسازان و دیگر افراد مربوط به حوزه ساخت‌وساز بیشتر کرده است. 
پیش‌ازاین در یک پست مجزا به معرفی چوب پلاست پرداختیم و به‌اختصار درباره ویژگی‌های آن صحبت کردیم. امروز با مقاله‌ای تحت عنوان هشت ویژگی منحصربه‌فرد چوب پلاست آمده‌ایم تا به شرح ویژگی‌های این متریال بپردازیم. 

چوب پلاستیک عایق رطوبت است 

چوب پلاست به سبب ساختار ویژه خود در برابر رطوبت مقاومت خوبی نشان می‌دهند و در مقایسه با سایر متریال‌های مشابه می‌توانند طول عمر بیشتری را در محیط‌های مرطوب داشته باشند. برای همین است که از این متریال را عموماً برای محیط‌های خارجی مانند روف گاردن، لنداسکیپ، کاور دور استخر، آب‌نما، اسکله و ... استفاده می‌کنیم.
چوب پلاست معاصر مقاوم در برابر رطوبت است

مقاومت در برابر نفوذ حشرات 

یکی دیگر از ویژگی‌های وود پلاست مقاومت آن در برابر نفوذ حشراتی مانند موریانه، موش و ... است چرا که هیچ حشره‌ای علاقه به خوردن پلاستیک ندارد، پس با خیالی آسوده می‌توانید از چوب پلاست در محیط‌هایی که احتمال نفوذ حشرات وجود دارد استفاده کنید. 
چوب پلاست ضد نفوذ حشرات است

ضد اشتعال (کند سوز)

متریال پلی وود متریالی کند سوز است، به این معنا که در مقایسه با سایر متریال‌ها بسیار دیرتر شعله‌ور می‌گردد و در صورت سوختن، شعله را منتقل نمی‌کند و از گسترش حریق جلوگیری می‌کند. 
چوب پلاست ضد اشتعال و کند سوز است

غیرسمی و ایمن 

متریال چوب پلاستیک باتوجه‌به فرمولاسیون غیرسمی خود هیچ آسیبی به انسان و محیط‌زیست نمی‌زند و در دسته متریال های سبز قرار می‌گیرد. این ویژگی سبب می‌شود تا فرزندان دلبندتان و حیوانات دوست داشتنی خانگی را بدون هیچ نگرانی ای برای بازی و فعالیت روی کفپوش های چوب پلاست تشویق کنید.
چوب پلاست غیر سمی و ایمن است

حفظ جنگل‌ها و درختان

 برای تولید چوب پلاست هیچ درختی قطع نمی‌شود! در دنیای امروز باتوجه‌به قطع بی‌رویه درختان و ازبین‌رفتن جنگل‌ها نیاز به متریال‌های دوستدار محیط‌زیست بیش‌ازپیش حس می‌شود.وود پلاست علاوه بر ساختار ECO-FRIENDLY خود همان‌طور که در پاراگراف قبلی گفتیم برای انسان‌های نیز ضرری ندارند.به همین سبب است که می‌توانید به‌راحتی از آن در لنداسکیپ استفاده کنید و نگران مواد شیمیایی و سمی نباشید.
چوب پلاست باعث حفظ جنگل ها می شود

قابلیت بازیافت

 نود و پنج درصد از مواد اولیه چوب پلاست از مواد و منابع بازیافتی است و این به آن معنا است که نه‌تنها درختان به‌خاطر چوبشان از بین نمی‌روند بلکه پلاستیک نیز برای تولید این محصول بازیافت می‌گردد. برای هر تن از این محصول 450 کیلوگرم پلاستیک و 500 کیلوگرم خورده چوب بازیافت می‌گردد.
چوب پلاست قابلیت بازیافت دارد

زیبایی و گرمای چوب 

چوب پلاست با داشتن مقادیری از چوب طبیعی در خود همان گرمی و زیبایی و حس چوب طبیعی را در کنار مزایای پلاستیک برایمان به ارمغان می‌آورد؛ بنابراین می‌توان هم‌زمان با استفاده از پلاست وود هم زیبایی و گرمی چوب را داشت هم مقاومت پلاستیک باتوجه‌به شرایط جوی.
چوب پلاست گرما و زیبایی چوب را دارد

نگهداری‌های پس از نصب نیاز ندارد 

این ویژگی منحصربه‌فرد چوب پلاست توانسته است توجه بسیاری از افراد حوزه ساخت‌وساز را به خود جلب کند. پس از نصب این متریال نیاز به نگهداری‌هایی همچون رنگ و رزین، شست‌وشو مداوم و ... نیست و در صورت ایجاد لکه با آب و مواد شوینده ملایم می‌توان آن را برطرف نمود.
پوب پلاست نیازی به نگهداری پس از نصب ندارد
 

استودیو معاصر با به‌کارگیری مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه‌های مربوط به این حوزه، آماده‌ی ارائه‌ی کلیه‌ی خدمات مربوط به باغ بام، بام سبز، لنداسکیپ و مصنوعات فضای باز است، در صورت تمایل می‌توانید از طریق تماس با ما با شماره‌های درج شده تماس حاصل فرمایید.


مقالات مرتبط :


 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات