شیشه های هوشمند

پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر همواره در خدمت انسان بوده است ، پیشرفتی که علاوه بر نقاط قوت ، ضرر هایی هم با خود به همراه داشته است. امروزه با تولید شیشه های هوشمند ، دریچه ای نو به صنعت ساختمان گشوده شده است و معماران و متخصصان ساخت را تحت تاثیر قرار داده است .

کاربرد شیشه های هوشمند
شیشه های هوشمند نوعی از جدا کننده های شیشه ای هستند که با نام های شیشه های پویا ، شیشه های تغییر پذیر و شیشه های سکوریت شناخته می شوند، این نوع از شیشه ها قادرند جایگزینی برای عناصری همچون دیوار، جدا کننده ، پنجره ، کرکره ، سایه بان و پرده‌ها شوند. این شیشه ها علاوه بر قدرت مات و براق شدن در جهت حفظ حریم خصوصی می توانند نور ورودی خورشید را کنترل و از هدر رفت انرژی جلوگیری کنند .


مزایای شیشه های هوشمند
شیشه های هوشمند قادرند مانعی بر روی خود در برابر گرما و نور ایجاد کنند. در این نوع شیشه ها می توان از نور خورشید بیشترین بهره را برد، و این در حالتی است که می توان مانعی نیز برای ورود گرما بر روی آن ایجاد کرد. با فشردن کلیدی جریان برق وارد شیشه ها شده و آنگاه اشعه مادون قرمز خورشید توسط شیشه ها جذب شده و گرمای نور خورشید را کاهش می دهند. در حالت دیگر قادر خواهید بود با فشردن کلیدی منجر به تیره شدن شیشه ها شوید و به این واسطه نور و گرما را به دلخواه تغییر دهید.


استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .

نمونه ی روف گاردن های اجرا شده ی استودیو معاصر را در اینجا مشاهده فرمایید.
نمونه ی روف گاردن های طراحی شده ی استودیو معاصر را در
اینجا مشاهده فرمایید.
جهت مشاهده ی کلیپ آلاچیق های اجرا شده کلیک کنید :
گالری ویدیو ها .مقالات مرتبط :
انواع کاغذ دیواری 
گابیون چیست ؟
سقف کشسان چیست ؟

 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات