روف گاردن گسترده چیست ؟

در ابتدا لازم است بدانید روف گاردن یا باغ بام چیست ؟ که با مراجعه به مقالات پیشین اطلاعات کاملی در این مورد به دست خواهید آورد ،اگر فرض را بر این قرار دهیم که شناخت نسبتا خوبی از روف گاردن دارید ،لازم است انواع بام باغ ها و تکنیک های اجرایی آن هارا نیز بدانید تا در صورت لزوم انتخابی حرفه ای داشته باشید .
انواع روف گاردن شامل گسترده ، متمرکز ، مدولار و پرتابل است که در این مقاله به روف گاردن گسترده می پردازیم . روف گاردن گسترده یا باغ بام گسترده یکی از انواع روف گاردن است که بعضا آن را بام سبز می نامند . البته اگر از همراهان قدیمی استودیو معاصر بوده باشید میدانید که بام سبز و باغ بام تفاوت های اساسی ای با هم دارند که در مقاله ی تفاوت بام سبز و باغ بام به آن اشاره کرده ایم .

پیشنهاد معاصر : بالکن های سبز: بهشت عمودی انسان های عصر جدید

در سیستم باغ بام گسترده ، تنوع گونه ی گیاهی به یک یا دو نوع محدود است چرا که عمیق محیط کاشت کم (بین 40-100 ) است . میتوان از چمن هایی مانند چمن نروژی در این بام هابه حالت مسطح یا شیب دار استفاده کرد .یادتان باشید گیاهان مناسب روف گاردن را با دقت و وسواس انتخاب کنید.چرا که اگر گیاهان منتخب مناسب آب و هوا و موقعیت بام شما نباشند زود از بین میروند .
کاربرد این نوع بام مناسب بام هایی است که ظرفیت تحمل بار پایینی را دارند. بار نهایی که این نوع بام می تواند تحمل کند بین 50 تا 100 کیلوگرم در هر متر مربع است برای همین استکه بیشتر از چوب یا شن و سنگریزه و یا سنگ کاری برای شکل دهی به محوطه مورد نظر استفاده شود و فضای سبز و گل و گیاه در گوشه هایی از کار اجرا شود .

استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .

نمونه ی روف گاردن های اجرا شده ی استودیو معاصر را در اینجا مشاهده فرمایید.
نمونه ی روف گاردن های طراحی شده ی استودیو معاصر را در اینجا مشاهده فرمایید.
جهت مشاهده ی کلیپ آلاچیق های اجرا شده کلیک کنید : گالری ویدیو ها .

 


مقالات مرتبط :
تراس گاردن چیست ؟
روف گاردن متمرکز چیست ؟
تفاوت روف گاردن و بام سبز

 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات