فیروزه ای ، شکوه معماری ایرانی

فیروزه‌ای از جمله رنگ‌های بسیار زیبا، پرزرق‌وبرق و شیک است. طراحی داخلی با رنگ فیروزه‌ای می‌تواند دکوراسیون سلطنتی و جذابی را برای شما به ارمغان آورد. این رنگ در عین اینکه بسیار پرجنب‌وجوش است اما  آرامش‌بخش نیز می‌باشد. دکوراسیون آبی فیروزه ای بسیار زیبا، شیک، تروتازه و پویا می‌باشد که هر بیننده‌ای را می‌تواند به وجد آورد. شما می‌توانید صرف‌نظر از سبک طراحی داخلی‌تان، از این رنگ به عنوان رنگ تاکید در تمامی اتاق‌های خانه استفاده کنید.

تقریبا می‌توان به قاطعیت گفت که رنگ فیروزه‌ای با تمامی طیف‌های رنگی به خوبی ترکیب ‌می‌شود و دکوراسیون جذابی را می‌سازد. ترکیب فیروزه‌ای با رنگ‌های گرمی مثل نارنجی، زرد، قرمز و مخصوصا لیمویی فوق‌العاده است. همینطور این رنگ با تمامی سایه‌های رنگی آبی به خوبی ترکیب میشود.

بهترین پالت‌های رنگی فیروزه‌ای با ترکیب این رنگ با رنگ‌های مکمل آن یعنی سفید، سیاه، صورتی، زرد، سبز و بنفش اتفاق می‌افتد که جلوه‌ی آن را چندین برابر می‌نماید. ترکیب رنگ سفید و فیروزه‌ای یکی از بهترین ترکیب‌های رنگی طراحی داخلی می‌باشد که نظیر آن پیدا نمیشود.

اگر دوست دارید که رنگ فیروزه‌ای را برای کل دیوارهای اتاق نشیمن‌تان بکار ببرید، بهتر است به سمت سایه‌های کمرنگ آن بروید. معمولا استفاده‌ از طیف‌های پررنگ فیروزه‌ای برای کل دیوارها ریسک بالایی دارد و می‌تواند فضای تاریک و آشفته‌ای بسازد اما طیف‌های کمرنگ آن پس‌زمینهی عالی را برای مبلمان رنگی اتاق فراهم می‌کند. اتاق نشیمن زیر نمونه‌ی زیبا از یک اتاق نشیمن با دیوارهای فیروزه‌ای است. رنگ آرامش‌بخش دیوارها از تندی رنگ‌های مبلمان کاسته و فضای متعادلی را ایجاد کراگر شما نمی‌خواهید که از رنگ فیروزه‌ای به عنوان رنگ دیوار استفاده کنید، پیشنهاد بعدی ما به شما استفاده از آن به عنوان رنگ مبلمان می‌باشد. مبلمان فیروزه‌ای رنگ انتخاب جدید و دوست‌داشتنی است که می‌تواند ظاهر متفاوتی را برای اتاق‌تان به ارمغان آورده است.

گفته میشود که فیروزه‌ای جزو رنگ‌های سرد می‌باشد و شما بهتر است که در کنار مبلمان فیروزه‌ای رنگ خود از رنگ‌های گرمی مثل نارنجی، زرد، خردلی و طلایی استفاده کنید.
شما می‌توانید از رنگ فیروزه‌ای در جزئیات کوچکی در کنار رنگ پالت رنگی اتاق‌تان استفاده کنید و فضای یکنواخت اتاق را در هم بشکنید. شما می‌توانید با کمک کوسن‌ها، آباژورها، ظروف سفالی، گلدان و آثار هنری، رنگ فیروزه‌ای را به دکوراسیون‌تان اضافه کنید و رنگ و روح تازه‌ای به اتاق‌تان دهید.

 

 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات