کاربرد بتن در لند اسکیپ

در یک کلام باید بگوییم بتن متریالی شگفت انگیز است . دامنه کاربرد آن از جزئیات طراحی داخلی تا ابرسازه ها را شامل میشود و در عین جذابیت بصری می تواند به عنوان متریالی قدرتمند عمل کند . رنگ خنثی و سطح صیقلی بتن آن را تبدیل به یکی از ترند های روز معماری کرده است . معماران خصوصا معمارن سبک مدرن بتن را به عنوان عنصری موثر در طراحی های داخلی ، نما ، لنداسکیپ و روف گاردن و ... میشناسند .یکی از اعجاب انگیز ترین خواص بتن قابلیت ترکیب آن با انواع متریال های موجود است . به همین سبب است که بتن را با ترمووود ، چوب پلاست ، آجر ، چمن مصنوعی ، سنگ ، فلز و شیشه ترکیب میکنند و نتیجه معمولا فوق تصور از آب در می آید. در این مقاله قصد داریم موارد استفاده از متریال بتن در لنداسکیپ را شرح دهیم و به نوعی ایده هایی نو را با مخاطبانمان به اشتراک بگذاریم . 
کاربرد های بتن در لند اسکیپ : 

1)ساخت مسیر های بتنی : معماران منظر و طراحان فضای سبز بر اهمیت وجود مسیر های موثر و فعال در لند اسکیپ تاکید دارند چرا که این مسیر ها هستند که پویایی را به شکلی مفید در سر تا سر پروژه ایجاد میکنند و با این تفاسیر عدم وجود مسیر های مناسب برای عبور افراد منجر به منفعل شدن فضا و در نهایت از بین رفتن ساختار فضا می شود . 
از این رو معماران و متخصصان محوطه سازی از اسلب های پیش ساخته بتنی برای ایجاد مسیر در محوطه استفاده می کنند . چند نمونه از این طراحی های فوق العاده را برایتان جمع آوری کرده ایم . 

2) ساخت پله های بتنی : پله ها نیز مانند مسیر های عناصری مهم و تاثیر گذار در محوطه به حساب می آیند . همانطور که پیش تر گفتیم بتن علاوه بر زیبایی از نظر سازه ای نیز متریالی قدرتمند است و از همین روست که پله های بتنی هم زیبا هستند و هم قابلیت تحمل بار خوبی دارند . 
3)نیمکت های بتنی : نیمکت ها المان هایی دوست داشتنی و پرطرفدار در فضای سبز محسوب می شوند . ایجاد فضایی برای نشیمن کاربران همان چیزیست که فضای سبز شما را تبدیل به یک مکان همیشگی می کند و بتن با خواص منحصر به فرد خود علاوه بر زیبایی می تواند در مقابل رطوبت و بارش های فراوان نیز مقاومت نشان دهد . 
4) گلدان های بتنی : گلدان ها هر چه ساده تر باشند زیبایی گل و گیاه را بیشتر منعکس می کنند . گلدان ها یا فلاورباکس های بتنی می توانند انتخابی جسورانه و جذاب برای کسانی باشد که دلباخته سادگی و یکپارچگی هستند و از تجملات بیزارند . 


ترکیب بتن و متریال های موجود  : 
1) بتن و چوب : بتن با رنگ خنثی و سطح صیقلی خود بهترین مشخصه را برای ترکیب با گرمای چوب دارد . بهترین نوع چوب برای استفاده در فضای سبز ترمووود و چوب پلاست است . 


2)بتن و آجر : اگر بتن را متریالی مدرن و آجر را متریالی سنتی در نظر بگیریم ترکیب این دو متریال می تواند به نوعی تقابل معماری مدرن و سنتی باشد .

3) بتن و فلز : این ترکیب جذاب و دوست داشتنی از سبک های پر طرفدار بین معماران مدرن است و استفاده از آن می تواند روح تازه ای به فضای شما ببخشد . -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تهیه شده در تحریریه استودیو معاصر

 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات