آجر (قسمت2)

در قسمت قبلی از مبحث آجر به معرفی مقدماتی آجر پرداختیم ، در این بخش به معرفی انواع آجر های رسی میپردازیم ، پیشنهاد میکنیم در صورتی که پست قبلی را از دست داده اید ابتدا به مطالعه ی آن پرداخته و سپس با بخش جدید این مصالح مشهور با ما همراه شوید .

انواع آجر رسی

آجر فشاری: این نوع آجر که به طور معمول در سفت کاری و زیرکاری عملیات ساختمانی به کار می رود به روش دستی تهیه می شود.
 آجر سفالی:  این گروه از آجرهای رسی، از نظر کیفیت ساخت، شکل و رنگ و ویژگی های فنی در نهایت دقت تولید می شوند و با توجه به شکل و ابعادشان در نقاط مختلف ساختمان استفاده می شوند.  به دلیل جذب آب کم آجرهای سفالی، برای تامین چسبندگی کافی با ملات، از انواع سوراخ دار آنها استفاده می کنند. از آجرهای سفالی به دلیل صافی و یکنواختی سطحشان برای نمای ساختمان های آجری استفاده می شود.
این نوع آجر از نظر شکل و ابعاد بسیار تنوع دارد و انواع مختلف آنها بر اساس نوع و شکل در بخش های مختلف ساختمان استفاده می‌شوند. یکی از خواص دیگر این آجرها توخالی بودن و سبکی آن ها است که باعث بالا رفتن سرعت کار می شود.
آجر قزاقی: این نوع آجر را قبل از جنگ جهانی اول، روس ها تولید می کردند و با توجه به کیفیت خوب و رنگ سفیدش در نمای ساختمان استفاده می شود.
آجرهای قدیمی:  آجرهای قدیمی در ابعاد بزرگتر از آجرهای امروزی ساخته می شدند. آجر نظامی به ابعاد پنجاه سانتی متر مکعب و آجر ختایی به ابعاد  بیست و پنج سانتی متر مکعب از این گروه می باشند. با توجه به قطور بودن دیوارها در زمانهای گذشته، ابعاد بزرگ این آجرها موجب افزایش سرعت کار می گردید.  از این دو نوع آجر برای فرش کردن کف ساختمان نیز استفاده می شده است.
آجرهای لعاب دار :  لعاب کاری و استفاده از آجرهای لعاب دار در نمای داخلی و خارجی ساختمان به منظور زیبا کردن نما و بهبود مقاومت آن در برابر فرسایش و هوازدگی از دیرباز در معماری ایران رایج بوده است. رویه صاف و صیقلی این نوع آجر مانع از نفوذ آب به درون آن می شود و به این ترتیب سالیان طولانی در برابر اثر مواد شیمیایی مقاومت می کند.

 

استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .

نمونه ی روف گاردن های اجرا شده ی استودیو معاصر را در اینجا مشاهده فرمایید.
نمونه ی روف گاردن های طراحی شده ی استودیو معاصر را در اینجا مشاهده فرمایید.
جهت مشاهده ی کلیپ آلاچیق های اجرا شده کلیک کنید : گالری ویدیو ها .

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات