آجر (قسمت1)

آجر در واقع نوعی سنگ مصنوعی است که از حرارت دادن و پختن خشت خام به دست می آید. خاک آجر مخلوطی است متشکل از خاک رس، ماسه فلدسپات، سنگ آهک، سولفات ها، سولفورها، فسفات ها، کانی های آهن، منگنز، منیزیم، سدیم، پتاسیم، مواد آلی و غیره.
نوع رسی آجر از پخته شدن خشت (گل فرم داده شده) و نوع ماسه آهکی آن از عمل آوری خشت ماسه آهکی (مخلوط ماسه سیلیسی و آهک قالب گرفته شده) با بخار، همراه با فشار زیاد حاصل می شود. آجرهای بتنی نیز مانند بلوک های سیمانی تهیه می‌شوند.
آجر رسی عمدتا شامل سیلیکاتهای آلومینیوم است، ولی آجر ماسه آهکی از دانه های سنگی ریز سیلیسی تشکیل شده است که توسط خمیر سیلیکات کلسیم به همدیگر چسبیده‌اند. رنگ این آجر معمولا خاکستری است ولی با استفاده از رنگ مناسب می‌توان آن را به رنگ های دیگر نیز تولید کرد. آجر به اشکال مختلف از جمله مکعب مستطیل توپر، سوراخدار، مجوف (تیغه‌ای و سقفی) و قطعات نازک تولید می‌شود.
موارد کاربرد آجر در ساختن دیوارهای باربر، تیغه‌های جدا کننده، طاق ضربی، سقف های تیرچه بلوک و نمای داخلی و خارجی ساختمانها است.

استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .

نمونه ی روف گاردن های اجرا شده ی استودیو معاصر را در اینجا مشاهده فرمایید.
نمونه ی روف گاردن های طراحی شده ی استودیو معاصر را در
اینجا مشاهده فرمایید.
جهت مشاهده ی کلیپ آلاچیق های اجرا شده کلیک کنید :
گالری ویدیو ها .


-----------------------------------------------------------------------------------------
مقالات مرتبط :

آجر (قسمت2)
آجر(قسمت3)

 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات