سرو لاوسون ، گیاه مناسب روف گاردن و لند اسکیپ

سرو لاوسون که از انواع  سرو کامیس پاریس است درختی مقاوم و با هرس پذیری بالا است به همین دلیل جایگاه ویژه خود را در طراحی فضای سبز دارد.
این گیاه زیبا و پرطرفداربه کم آبی و سرما مقاوم است. خاک آن نباید از آب اشباع باشد. خاک با زهکشی خوب و اسیدی برای رشد آن بهتر است.
رشد آهسته‌ای دارد و در آفتاب کامل حدود ۶ ساعت در روز بهتر رشد می‌کند.
هرس پذیری بالای آن باعث شده به عنوان پرچین‌های بلند و جایگزین دیوار بتوان از آن استفاده کرد.
سرو لاوسون با گرمای موجود در اغلب مناطق کشور سازگار است. تا دمای ۱۵ درجه زیر صفر را هم تحمل می‌کند. اگرچه دمای بهاری و معتدل و کمی مرطوب موجب رشد سریع‌تر و بهتر آن می‌شود. آبیاری هنگامی صورت گیرد که رطوبت حاصل از آبیاری قبلی از بین رفته و خاک خشک شده و خاک به انگشت نچسبد.
مراقبت در آبیاری منظم به خصوص در تابستان ضرورت دارد. خاک مرطوب به خصوص در زمان جوانی موجب رشد بهتر گیاه می‌شود. هر چه بزرگ‌تر شود به خشکی خاک مقاوم‌تر می‌شود. به همین دلیل در نواحی شمال کشور شادابی و رشد بهتری دارد.
نور مستقیم خورشید برای رشد سرو لاوسون ضرورت دارد. باید در مکانی کاشته شود که دست کم روزی
۶ ساعت آفتاب مستقیم به آن بتابد. در آفتاب کمتر یا شرایط سایه آفتاب رشد آن کاهش یافته و سرشاخه‌های طلایی آن به سبز تغییر رنگ می‌دهند. خاک مناسب لاوسون خاک لومی شنی با رطوبت متوسط و زهکشی خوب است. تکثیر لاوسون اغلب از طریق قلمه‌زدن به راحتی ممکن است . 
در مقاله ی گیاهان مناسب روف گاردن و لند اسکیپ میتوانید با گیاهان بیشتری آشنا شوید 

 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات