اهداف لند اسکیپ چیست ؟

اهداف عمومی از منظر فضا های بیرونی ، جمعی (Public space)

سه هدف به طور عمده در معماری منظر مورد توجه است و کسانی که تئوری‌های مربوط به این رشته را مطالعه می‌کنند، می‌آموزند که طراحی فضاهای بیرونی یا جمعی یا همان  Public space، نخست از لحاظ فرهنگی - هویتی همچنین زیبایی‌شناسی هنری و سرانجام از لحاظ کارکردی یا عملکردی، چگونه باید باشد و به چه مواردی باید توجه شود. بنابراین یک معمار منظر بخش مهمی از عمر یادگیری‌ اش را صرف آموختن این وجوه می‌کند.

زیبایی شناسی معماری :

 توجه به وجه زیبایی شناسی هنری و معماری بیشتر به خوانایی محیط منجر می‌شود و وجه فرهنگی - هویتی ، مسایل نشانه شناسی و ذهنی انسان‌ها را در بر می‌گیرد و توجه به وجه عملکردی به معنی توجه به تامین نیازهای عمومی مخاطبان یا استفاده کنندگان است.

معماری توده ساختمانی 

معماری توده ساختمانی بیشتر به ایستایی و مقاومت بنا و مسایلی از این دست می‌پردازد همین طور طراحی صنعتی که بیشتر به طراحی ابزار و وسایل صنعتی می‌پردازد. البته این رشته فصل مشترک زیادی هم با سایر رشته‌ها دارد اما دنیای امروز این تقسیم بندی‌ها را بر هم زده است. در عین حال رشته معماری منظر علم یا حرفه‌ای میان رشته‌ای یاinter disipliner  است که مرزهای مشترکی با سایر رشته‌ها دارد ولی نگاه تازه‌ای به لند اسکیپ و فضای سبز  دارد که به ویژه در کشورهای پیشرفته صنعتی طی دهه‌ های اخیر رشد سریع و اهمیت چشمگیری یافته است.

استودیو معاصر با به کارگیر مهندسان متخصص و با تجربه در زمینه معماری منظر و انجام تعداد کثیری از پروژه های مربوط به این حوزه ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به باغ بام ، بام سبز ، لند اسکیپ و مصنوعات فضای باز است ، در صورت تمایل میتوانید از طریق تماس با ما با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید .

نمونه ی روف گاردن های اجرا شده ی استودیو معاصر را در اینجا مشاهده فرمایید.
نمونه ی روف گاردن های طراحی شده ی استودیو معاصر را در اینجا مشاهده فرمایید.
جهت مشاهده ی کلیپ آلاچیق های اجرا شده کلیک کنید : گالری ویدیو ها .
مقالات مرتبط :
جایگاه معماری منظر در ایران
معماری منظر یا لنداسکیپ چیست ؟

 

با نظرات خود با همراه شوید

مجموع امتیازات