مقالات

مجموعه مقالات استودیو معاصر، شامل چند گروه از مقالات حوزه عمومی خصوصی معماری و معماری منظر است . این مجموعه مقالات با هدف افزایش دانش عمومی در زمینه طراحی، دیزاین، اجرا و ساخت ، متریال ها، معماری و نوشته شده است .   

ما با یک راهنمای جامع و خارق العاده درباره تقویت گل‌ و گیاه های آپارتمانی با بهترین کودها و مواد تقویتی برگشته‌ایم ! کود ، ماده‌ای مغذی و با ارزش برای نگهداری از گیاهان و گل‌های آپارتمانی است . کود ها نه تنها بلکه منبعی سرشار از مواد آلی نیز هست بلکه مواد مغذی اولیه مانند نیتروژن ، فسفر و پتاسیم و ... را برای رشد گیاه فراهم می‌کند .

دیوار سبز یا گرین وال به دیوارهایی گفته می شود که گیاهان خود روی عمودی، بدون نیاز به تغذیه خارجی مانند آب یا کود روی آن رشد می کنند. گیاهان دیوار سبز در خاک ریشه دارند و از مواد مغذی موجود در دیواره ی خود تغذیهمی کنند. دیوار سبز می تواند بخشی از دیوارهای داخلی منزل شما باشد یا دیوار بیرونی ساختمان.

لیزوماکیا در عین سادگی زیباست و همین کافیست تا انتخاب اکثر طراحان فضای سبز باشد . با ما همراه باشید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

یاس هلندی ، یکی از زیبا ترین درختچه های برای طراحی فضای سبز است ، با ما همراه باشید .

گیاه یال اسبی که این روز ها محبوبیت بسیاری در بین متخصصان فضای سبز پیدا کرده است را با ما بشناسید .

یکی از راه های کم هزینه برای مبارزه با آلودگی و تصفیه هوا گیاهان آپارتمانیست ، با ما همراه باشید ...

به یاد داشته باشید هیچ گونه ترسی از پرورش گیاهان درون منزل یا محل کار خود نداشته باشید، چراکه اکثر آنها بی‌خطر هستند، اما تعداد کمی گیاه هستند که باعث تحریک پوستی، آلرژی و ناراحتی‌های معده و یا آسیب‌های جدی‌تر در بدن می‌شوند. البته ناراحتی معده و مسومیت‌های شدید از گیاهان، بیشتر شامل کودکان و ...

چمن های مصنوعی نوعی از کفپوش ها هستند که در مقایسه با چمن های طبیعی ماندگاری و دوام بیشتری دارند. به علت تشابه رنگ و فرم این نوع از کفپوش ها با چمن های طبیعی، آن ها را چمن مصنوعی نام گذاری کرده اند. این نوع از چمن ...

گیاهی مناسب فضای سبز و روف گاردن با زیبایی و ویژگی های منحصر به فرد

در این مقاله به نحوه نگهداری سرو لاسون (طلایی) که از درختان بسیار پرطرفدار زینتی در طراحی لند اسکیپ و روف گاردن و کلیه ی فضای سبز عمومی و ویلایی است میپردازیم . دانستن شیوه‌ های کاشت و نگهداری و علت خشک شدن این گیاه به شما کمک می‌کند فضای سبزی زیباتر و شاداب‌تر داشته باشید و در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

سرو لاوسون که از نوع سرو کامیس پاریس است درخت مقاوم و با هرس پذیری بالا است به همین دلیل جایگاه خاص خود را در فضای سبز دارد.

یک گیاه گلدار در خانواده بومی آرژانتین ، جنوب برزیل و اروگوئه است. همچنین در جنوب آسیا دیده می شود و به طور گسترده ای در بسیاری از مناطق بالکان گسترش یافته است.

گیاهان مناسب روف گاردن با توجه به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی همان منطقه انتخاب می شود. به عنوان مثال گیاهانی که مناسب هوای مرطوب و معتدل شمال کشور هستند، در آب و هوای گرم و خشک مناطق مرکزی ایران دوام نمی آورند پس بهتر است قبل از تهیه گیاهان روف گاردن با آنها بیشتر آشنا شوید.

گیاه بامبو با اسامی دیگری مانند اسینای روبانی ، بلژیکی همیشه سبز ، خیزران خوش قدم یا گیاه روبانی و در آخر بامبو خوش شانس شناخته میشود.

حضور گل و گیاه در محیط پیرامون چه در محل کار یا در خانه باعث ایجاد انرژی مثبت و روحیه در انسان میشود.از بهترین و پرطاقت ترین گیاهان مقاوم برای نگهداری در منزل که میتوان گفت تقریبا هیچوقت خراب نمیشود و نگهداری از آن ساده و به صرفه بوده میتوان به گیاه سانسوریا اشاره کرد.

درخت اقاقیا درختى است با گل‌هاى زیبا و برگ‌هاى آن در بهار بسیار زیبا به رنگ ‌سبز جالبى بیرون مى‌آید. این جنس در جهان حدود بیست گونه گیاه درختی یا درختچه‌های خزان کننده دارد و به راحتی در هر نوع خاکی رشد میکند بالأخص در مناطقی با آب و هوای معتدل مانند شمال آمریکا، اکثر مناطق اروپا، جنوب آفریقا، ایران، افغانستان، هند، مناطق شرقی آسیا و ... به فراوانی یافت می‌شود. اما بیشتر بومی شمال آمریکا و مکزیک است .

همه ی ما دوست داریم از زیبایی و لطافت گیاهان در فضای خانه و آپارتمان خود استفاده کنیم و کمتر کسی را می توان دید که علاقه ای به استفاده از گل و گیاه در فضای خانه و آپارتمان خود نداشته باشد...

با نظرات خود با همراه شوید