لند اسکیپ منزل مسکونی

مقالات

مجموعه مقالات استودیو معاصر، شامل چند گروه از مقالات حوزه عمومی خصوصی معماری و معماری منظر است . این مجموعه مقالات با هدف افزایش دانش عمومی در زمینه طراحی، دیزاین، اجرا و ساخت ، متریال ها، معماری و نوشته شده است .   
بالکن کوچک با کفپوش تایل موزائیک

ایده‌های ارزان و کاربردی برای تبدیل بالکن‌های کوچک به بهشتی دنج برای گذراندن اوقات به‌یادماندنی + معرفی فروشگاه‌های عرضه‌کننده محصولات و متریال‌های ارزان بالکن

دیوارهای سبز زنده روشی مطمئن برای تقویت زیبایی بصری ساختمان ، بهبود کیفیت هوا و همچنین هوشیاری کارکنان و سطح انرژی آنها است. در طول نیم قرن گذشته ، افزایش قابل توجه متقاضیان زندگی شهری موجب افزایش چشمگیر آلودگی هوا و از بین رفتن فضای سبز شده است.

با شیوع همه گیر COVID-19 در اقصی نقاط جهان ، دولت ها در سرتاسر جهان برای کاهش فشار ویروس از شهروندان می خواهند که در خانه بمانند. برای ساکنان آپارتمان تحت قرنطینه ، بالکن ها به فضایی جدیدی برای سرگرمی و تعامل اجتماعی تبدیل شده اند . اکنون زمان مناسبی برای تجدید نظر در نحوه طراحی و ساخت این فضاهای شهری در فضای باز است.

پانل های خورشیدی را می توان در جهت صحیح و مناسب‌ترین جهت تنظیم کرد، سقف شیب دار یا مسطح یکی از بهترین روش های اجرا برای این کار است. باوری غلط بین افراد شکل گرفته است که بین سقف پنل خورشیدی و بام سبز باید یکی را انتخاب کرد .

گزینش المان های مناسب فضای باز و چیدمان منطقی ، هوشمندانه و آگاهانه آن ها در کنار هم را لند اسکیپ می گویند.

بام سبز ها فضا های سبزی هستند که در بالای ساختمان های ویلایی ، صنعتی، مسکونی و تجاری طراحی و اجرا می شوند. بام سبز علاوه بر کاربرد محیط زیستی خود که به گسترش فضای سبز و تولید انبوه اکسیژن کمک می کند ، کاربری های زیادی از جمله زمین های بازی ، فضای تفریح و استراحت ، سیستم های کاشت و برداشت و حتی فضاهای گردهمایی جمعی را می توان در بام سبز به وجود آورد .

روف گاردن ارزان یکی از پرطرف‌دارترین انتخاب‌ها بین مشتریان است. چرا که با کمترین هزینه می‌توانند فضایی دنج و دلنشین را خلق کنند و از حضور در آن لذت ببرند.

طراحان و مجریان روف گاردن همواره بین انتخاب چمن طبیعی و مصنوعی دو دل بوده اند. در این مقاله ابهامات نسبت به این انتخاب را برطرف خواهیم کرد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

در این مقاله شما را با مفهوم کلی روف گاردن ، انواع آن و روش تبدیل پشت بام به روف گاردن آشنا خواهیم کرد .

گابیون ها سازه هایی هستند که با استفاده از توری های فلزی ساخته میشوند و به وسیله مصالح مختلف مانند : قلوه سنگ ، سنگ های شکسته ، تکه های چوب و ... به روش خشکه چینی پر می شوند .

تراس سبز یا تراس گاردن ، پیوندی نزدیک میان آپارتمان های مسکونی و گیاهان را برقرار کرده است از این رو قصد داریم تا وسیع تر درباره آن صحبت کنیم .

پرگولا اگر چه عضوی از خانواده ی آلاچیق هاست اما تفاوت های اساسی و ساختاری بسیار با آلاچیق دارد .پرگولا سازهای است چارچوب دار با سقفی مشبک (سقف پرگولا می تواند مسطح یا منحنی باشد) که ...

رشد کاربرد اصول معماری منظر در ایران اگر نگوییم در حد صفر، در حد یک است و به‌رغم اهمیت و رشد سریع این رشته در جهان، توجه به این رشته در ایران صرفاً، در سطح محافل آکادمیک و دانشگاهی مطرح است.

در این مقاله به اهداف کلی و جزئی اجرای لند اسکیپ میپردازیم که امری ضروری و مهم در احیای فضای سبز شهری است .

معماری منظریا لنداسکیپ علمی است طبیعت محور، مخاطب گرا و عملکردی که با سازمان بخشیدن بر زمین و ساختمان ها در جهت استفاده و بهره برداری انسان سروکار دارد.

باغ بام یا روف گاردن مدولار یکی از انواع باغ بام است که محیط کشت طبیعی گیاهان در فلاور باکس های موجود تعبیه شده است .فلاور باکس ها دارای دو لایه ی درونی و بیرونی هستند که لایه ی بیرونی  با استفاده از متریال هایی نظیر چوب پلاست و ترمووود ساخته میشود که هر یک بسته به نوع پروژه مزایای خود را دارد .

تفاوت اصلی در اینجاست که بام سبز برای حفظ و توجه بیشتر به محیط زیست از امکانات و تجهیزات دوست دار محیط زیست نظیر باطری های خورشیدی، توربین های بادی و ...

روف گاردن متمرکز یا متراکم” Intensive Roof” معمولا همانند محوطه های روی سطح زمین طراحی میشوند. در این نوع روف گاردن آلاچیق ، نیمکت ، رواق ، مسیر های متعدد ، زمین های بازی و یا حتی ...

روف گاردن گسترده یکی از انواع اجرای باغ بام است که با توجه به میزان تحمل بار در سقف ساختمان آن را اجرا می کنند .

روف گاردن اجرا شده توسط تیم استودیو معاصر

تکنولوژی مدرنی که امروزه بر پایه سقف سبز نهاده شده است و بر روی پشت بام ها و تراس ها اجرا می شود، با نام روف گاردن معروف است و به معنای باغ بام یا همان باغ در بام می باشد.

با نظرات خود با همراه شوید